Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Oszustwo na "telefoniczną wygraną" zbiera żniwo


07.09.2015,


Oszustwo na

Stany zjednoczone mają bardzo rozwinięty rynek gier liczbowych i wszelkich produktów loteryjnych. Jest to raj dla Graczy, ale taka popularność tego typu hazardu ma też swoje minusy. Takim minusem są pojawiające się raz po raz próby oszustwa wszelkiej maści.

W naszym kraju też zdarza się, że dostajemy sms'y stwierdzające naszą wygraną, jednak większość z nas się już przyzwyczaiła i nie nabiera się. A Ty jakbyś zareagował gdybyś w słuchawce telefonu usłyszał "Gratulacje, wygrałeś i nowy samochód już na Ciebie czeka!". Tego typu tekst jest częścią wyszukanego oszustwa jakie funkcjonuje w USA (konkretniej w stanie Texas). Co ciekawe w wiadomości nie ma mowy o żadnych wynikach lotto ani graniu w grę losową. Całe oszustwo jest odpowiedzialne za zdefraudowanie milionów dolarów ludzi, którzy dali się nabrać.

Pewna para prawie dała się na to nabrać. Pewnego lipcowego dnia dostali telefon od osoby, która oznajmiła im, że wygrali 3,5 mln $ oraz samochód. Na początku byli bardzo szczęśliwi. Zostali poinstruowani, że muszą zadzwonić na odpowiedni numer i podać 6 cyfrowy kod, który mają na wyłączność. Być może jakieś znaczenie we wszystkim ma fakt, że ta wiadomość dotarła do nich nagrana na automatyczną sekretarkę telefonu. Dziennikarze KVUE postanowili sprawdzić co się stanie jeśli wpisze się inne cyfry. Okazało się, że wszystkie kombinacje pasują co dało wyraźny znak, że coś tu nie gra.

Gracze, którzy dostawali tego typu informacje byli poinstruowani, żeby następnie wpłacić 200$ lub inną kwotę na poczet uregulowania podatku. Ich podejrzenia powinien wzbudzić fakt, że adres siedziby "loterii" był zlokalizowany na Jamajce. Po wpłaceniu pieniędzy Gracze mieli czekać na specjalną furgonetkę, która zajmuje się wypłatami wygranych. Ciężko uwierzyć, że ludzie wciąż nabierają się na tego typu zagrywki, ale to prawda. Najstraszniejsze jest to, że według raportów firma z Jamajki ukradła ponad 300 mln $ obywatelom USA tylko w jeden rok. Co jeszcze gorsze, jedna z oszukanych osób popełniła samobójstwo po tym jak straciła wszystkie swoje oszczędności. Oszustów jeszcze nie udało się złapać. Pieniądze są przesyłane w taki sposób, że nie sposób to zablokować, dodatkowym ich atutem jest operowanie na Jamajce, prawdopodobnie przy użyciu fałszywego adresu.


Komentarze:

rafal_kurz2016-08-02 12:56:27

Jaka jest skala problemu w Polsce? Nie spotkałem się z tym dlatego pytam.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Uwaga - chce rozdać 35 mln zł?
Nowszy artykuł: Prawie 5 mln zł dla Gracza ze wsi Paterek
kalendarz lotto

Reklama

NewsyMini Lotto drożeje do 1,50 zł od 1 czerwca 2019!

Po wielu latach TS zdecydował się na podwyższenie c.. | 23.05.2019


Rekord wygranej Eurojackpot - 193 396 500 złotych w Polsce

W piątek 10 maja Polak wygrał prawie 200 milionów złotych w Eurojackpot! Gratu.. | 12.05.2019


Szóstka w Lotto trafiona w grze przez internet!

Szóstka warta 3 326 581,20 złotych to pierwsza wygrana główna w Lotto poprzez .. | 30.04.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl