Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Wielka awaria sieci sprzedaży Lotto (USA)


22.08.2015,


Wielka awaria sieci sprzedaży Lotto (USA)

Wielki zawód czekał graczy w USA, a konkretniej tych mieszkających w New Jersey. Nastąpił tam poważny blackout w dostępie do systemu loterii przez co nie można było w wielu miejscach zakupić zakładów przez kilka dni.

Dokładny powód wystąpienia awarii, która nawiedziła New Jersey wcześniej tego miesiąca wciąż jest nieznany. Zablokowała ona możliwość kupna takich gier jak Pick 3 czy bardzo znane Mega Millions. Opinia społeczeństwa jest prosta, mimo awarii która pojawiła się niespodziewanie i nie wiadomo z jakiego powodu - nie powinna ona nastąpić. Gdyby problemy dało się namierzyć wcześniej być może tyle kolektur nie zanotowałoby znaczących strat w kraju, gdzie prawie każdy gra w lotto. Takiego samego zdania są władze, odpowiedzialne za organizację loterii w tym stanie.

Śledztwo w tej sprawie jest właśnie prowadzone, przy czym władze loterii wskazują na jedną z ewentualności - mogła to być awaria zaktualizowanego 2 sierpnia sieciowego systemu drukarek do wydawania kuponów.Loteria miała właśnie wprowadzać nowy zestaw gier dla swoich klientów, które wymagały wydawania wyjątkowo długich kuponów z drukarki lottomatu. Kupony te będą prawie 2,5 raza dłuższe od standardowych, dlatego wymagało to aktualizacji u 7 220 sprzedawców Lotto w stanie. Pomimo, że nowy system był testowany, w pierwszym dniu działania w niedzielę spowodował 500 telefonów od sprzedawców, że nie działa. Problem okazał się nawet poważniejszy niż na początku uważano. Padły systemy 43% wszystkich kolektur, które nie mogły wydać kuponu, który jest dowodem gry. Dzięki sprawnej akcji inżynierów tamtejszego "totalizatora" liczbę tę zmniejszono do 12% w poniedziałek. W środę udało się postawić całą sieć na nogi.

Sprawa ta pokazała, że kuleje też komunikacja w samej firmie organizatora. Gdy nastąpiła awaria zalano system notyfikacji o błędach, a początkowo wydaje się też, że trochę zaniedbano problem. Oficjele loterii bronią się mówiąc, że sprzedaż i tak była wyjątkowo duża mimo niemożności wydania kuponów do nowej gry. Jednak odetchnęli, że awaria nie pojawiła się w bardziej tłoczny dzień w środku tygodnia. Wart jednak zauważyć, że tamtejsze władze przynajmniej próbują graczom urozmaicić grę nowymi pomysłami. Inwestują w technologię oraz nowe miejsca sprzedaży cały czas zwiększając zyski i docierając do nowych graczy. W Polsce ostatnio nie mamy żadnych ciekawych ruchów oprócz wiadomości o wprowadzeniu dodatkowego losowania Ekstra Pensji w tygodniu. Przy czym biorąc pod uwagę wysokość zarobków Polaków i cenę tej gry można mieć wątpliwości czy będzie wielu chętnych. Jednak wizja dodatkowej pensji robi swoje i każdy z nas kiedyś zagra.

Źródło: North Jersey


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: KUMULACJA 35 000 000 zł! Wyniki Lotto z 20.08
Nowszy artykuł: Kolejne miliony w Lotto jadą do Łodzi
kalendarz lotto

Reklama

Newsy

Nawet pół miliarda złotych za wygrane I i II stopnia w Eurojackpot w piątek!

Kumulacja W Eurojackpot nadal nie rozbita! Kumulac.. | 17.06.2018


Zakład wart kilka milionów wisiał przez 5 tygodni na lodówce!

Zakład australijskiej gry liczbowej przez 5 tygodni czekał na drzwiach lodówk.. | 15.06.2018


Ekstra Pensja w Kościanie, czyli 5 tys. zł przez 20 lat!

11 czerwca jeden z Graczy Kościana wygrał główną wygraną w Ekstra Pensji. .. | 14.06.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl