Kumulacja Lotto: 5 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 500 000 000 zł

Najciekawsze awarie w historii gier liczbowych (wpadki na wizji, ponadprogramowe liczby w Kaskadzie itp.)

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2023 , , Udostępnij:

Losowania gier liczbowych odbywają się na żywo, co często powoduje nieoczekiwane rezultaty. Jednym z nich możeby awaria maszyn losujących. Przedstawiamy historie awarii gier liczbowych (czemu Lotto nie działa).

Nieudane losowanie Ekstra Pensji (Polska, 2015 r.)

Podczas losowania Ekstra Pensji zacięła się maszyna nie pozwalając na dokończenie losowania.

Komentarze prezenterów podczas losowania na żywo dodawały smaczku jako, że miało to być jubileuszowe, setne losowanie tej gry. Pierwszą wylosowaną liczbą była 4. Potem nadeszła pora na liczbę 29. Potem zapadła długa cisza po tym jak kolejna wylosowana kulka zacięła się na "zjeżdżalni" maszyny po wylosowani. Po chwili prezenterka oznajmiła, że nastąpiła usterka techniczna i zgodnie z decyzją komisji nadzorującej losowanie (kontroli gier i zakładów) losowanie odbędzie się poza wizją.

Błąd systemu spowodował podwójną wygraną w Kaskadzie (Polska, 2016 r.)

16 stycznia w losowaniu o 21.40 doszło do kuriozalnej sytuacji. W wygranych pojawiły się dwie nagrody pierwszego stopnia Kaskady, co jest niemożliwe według regulaminu tej gry.

"Informacja dot. gry Kaskada 16.01.2016 - Szanowni Państwo, w sobotę w wyniku błędu nastąpiło zdublowanie części losów Kaskady. W wyniku czego stwierdzono dwie wygrane główne każda po 250 000 zł oraz wiele innych dodatkowych wygranych. W związku z tym, że zaufanie oraz dobro naszych Graczy jest najważniejsze, wszystkie losy, także zdublowane, zostaną wypłacone. Błąd został usunięty. Za spowodowane utrudnienia w Państwa pracy przepraszamy.Z poważaniem, centrala TS."

Wielka awaria sieci sprzedaży Lotto (USA, 2015 r.)

Wielki zawód czekał graczy w USA, a konkretniej tych mieszkających w New Jersey. Nastąpił tam poważny blackout w dostępie do systemu loterii przez co nie można było w wielu miejscach zakupić zakładów przez kilka dni.

Gdyby problemy dało się namierzyć wcześniej, być może tyle kolektur nie zanotowałoby znaczących strat w kraju, gdzie prawie każdy gra w Lotto. Śledztwo w tej sprawie jest właśnie prowadzone, przy czym władze loterii wskazują na jedną z ewentualności - mogła to być awaria zaktualizowanego 2 sierpnia sieciowego systemu drukarek do wydawania kuponów.

Problem okazał się nawet poważniejszy niż na początku uważano. Padły systemy 43% wszystkich kolektur, które nie mogły wydać kuponu, który jest dowodem gry. Dzięki sprawnej akcji inżynierów tamtejszego "totalizatora" liczbę tę zmniejszono do 12% w poniedziałek. W środę udało się postawić całą sieć na nogi.

Podczas losowania Twojego Szczęśliwego Numerka wysypały się kule z maszyny (Polska, 2006 r.)

Najsławniejsza wpadka w polskich grach liczbowych - trawa losowanie Twojego Szczęśliwego Numerka podczas studia Lotto online, i nagle wypadają kule z bębna maszyny losującej!

W Serbii prezenterka telewizyjna wyczytała złe liczby (2015 r.)

W Serbii doszło do skandalu loteryjnego w związku z wyczytaniem przez prezenterkę innych liczb Lotto niż powinna.


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka7813.10.2023 18:18:56

Niezłe wpadki, ale czy istnieją jakieś raporty wyjaśniające co się stało, tak, żeby konsument wiedział czy nie jest oszukiwany?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj