Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Mieszkaniec Boguszowa-Gorce podrobił zdrapkę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015, , Udostępnij:

Jeden z graczy zamieszkujący Boguszowie-Gorce (woj. Dolnośląskie) odwiedził kolekturę, pokazując podrobioną zdrapkę Lotto, i żądając wypłaty wygranej o wartości 2 tys. zł.

Cwany gracz wygraną chciał od razu odebrać u sprzedawczyni. Kobieta jednak stwierdziła, że zdrapka jest jakaś podejrzliwie inna, niż powinna być. Kiedy ekspedientka postanowiła dokładniej sprawdzić zdrapkę, 47-letni mężczyzna postanowił uciec z kolektury, zostawiając felerny kupon. Kobieta wezwała policję i opowiedziała o zdarzeniu, przekazując zapamiętany rysopis osobnika. Okazało się, że mężczyzna podczas zdrapywania kuponu podmienił go na wcześniej przygotowany falsyfikat, który miał stwierdzać jego wysoką wygraną. Kolektorka jednak nie dała się oszukać, a sprawcy grozi teraz 8 lat więzienia ze względu na usiłowanie oszustwa.

Z pomocą w takich przypadkach przychodzi także technologia. Każda zdrapka ma swój numer oraz kod paskowy i podczas sprzedaży jest ewidencjonowana, przykładowo nie da się sprzedać zdrapki lotto, która wyszła z obiegu, bo lottomat nie potwierdzi transakcji. Podrobiona zdrapka nie przeszłaby więc przez terminal, chyba że genialny fałszerz poznałby system nadawania kodów, co jest raczej mało prawdopodobne. Graczowi, którego historię opisujemy, zabrakło więc rozsądku, a może nie wiedział, na jak wysokim poziomie działają obecnie zabezpieczenia w loteriach?

Źródło: Wiadomosci.onet.pl - Próbował odebrać wygraną na podrobioną zdrapkę


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj