Kumulacja Lotto: 5 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 500 000 000 zł

Wstrzymane wypłaty wygranych: kryzys loterii w Illinois

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 , , Udostępnij:

W stanie Illinois, USA, gracze loterii doświadczają nieoczekiwanej sytuacji. Nagrody powyżej 25 000 $ zostały wstrzymane z powodu braku środków w budżecie.

Susan, obywatelka Stanów Zjednoczonych, po roku problemów finansowych, wygrała 250 tys. $ w loterii. Jej radość szybko zniknęła, gdy dowiedziała się, że Illinois Lottery nie ma w budżecie przewidzianych środków na wypłaty. Zamiast pieniędzy, otrzymała dokument potwierdzający dług loterii wobec niej. Ta sytuacja nie jest jednak unikalna - w 2015 roku, z powodu braku finansowania, loteria Illinois opóźniła wypłatę dla prawie 3900 zwycięzców.

Przyczyny wstrzymania wypłat

Według stanowego prawa, zarządca rewizyjny finansów loterii musiał obciąć wszelkie wygrane opiewające na ponad 25 tys. $. To wynikło z faktu, że prawnicy loterii nie przekazali poprawnego budżetu do zaakceptowania. W rezultacie, loteria Illinois zmuszona była do wstrzymania sprzedaży biletów Powerball i Mega Millions, co stanowiło bezprecedensowy krok.

Reakcja graczy

Gracze są oburzeni, ponieważ władza wydaje się być w stanie unikać swoich zobowiązań. W sytuacji, gdy obywatel jest dłużnikiem, urzędnicy mogą zabrać mu dom. Jednak, gdy to rząd ma długi u obywateli, wszystko wydaje się być w porządku. Ta niesprawiedliwość doprowadziła do powstania wielu pozwów sądowych przeciwko loterii Illinois.

Skutki dla loterii

Obecna sytuacja bardzo psuje wizerunek loterii. Doradcy twierdzą, że zarząd powinien znaleźć inny sposób na wypłacenie nagród zamiast je wstrzymywać. Gra w Lotto to transakcja konsumencka jak każda inna, a jeśli kupię wygrywający kupon, mogę oczekiwać wypłaty wygranej w regulaminowym czasie. W przeciwnym razie, loteria ryzykuje utratę zaufania graczy, co może prowadzić do dalszych problemów finansowych.

Źródło: Abc7chicago.com - Illinois Lottery winnings above 25K delayed due to budget crisis


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj