Kumulacja Lotto: 5 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 500 000 000 zł

Czy doczekamy się losowań Lotto z udziałem publiczności?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015, , Udostępnij:

Loteria w Pensylwanii (USA) wprowadza nowy trend, który może zainteresować wielu graczy - zaprasza gości do swojego studia, w którym odbywają się losowania. Będą oni mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces losowania wyników lotto, co na pewno przekona wielu, że wyniki są losowane uczciwie.

Zarząd tamtejszej loterii poszukuje mieszkańców Pensylwanii, którzy mają ponad 55 lat i chcieliby pojawić się jako świadkowie podczas wieczornego losowania. Gracze ci będą mieli kilka funkcji do wykonania i pojawią się na wizji. Cały proces ma trwać około 2,5 godziny i zaczyna się o godzinie 17 czasu lokalnego.

Do zadań świadków będzie należało wybranie maszyny losującej oraz zestawu kul. Będą oni również obserwować prawidłowość przeprowadzania losowań testowych, które są organizowane przed każdym wystąpieniem na żywo. To nie tylko szansa na pojawienie się w telewizji, ale także możliwość pełnienia publicznej funkcji. W imieniu wszystkich graczy, ochotnicy będą mieli okazję zbadać, jak wygląda codzienna procedura losowań, czy wszystko przebiega zgodnie z procedurami i czy jest bezpieczna.

W przeszłości już zdarzało się, że gracze odwiedzali studio Lotto w Pensylwanii. Obywatele mogą łatwo zgłosić się na ochotnika przez internet lub telefon. Jeśli zostaną wybrani, muszą sami zapewnić sobie transport do studia telewizyjnego.

Póki co w Polsce studio Lotto można jedynie odwiedzić wirtualnie na stronie - lotto.pl . Jest to ciekawa propozycja - można zobaczyć np. miejsce w którym siedzi komisja nadzorująca losowanie. Jednak gracze potrzebują czegoś więcej i mówi się o tym od lat. Szczególnie w naszym kraju osoby grające w lotto są podejrzliwe, czy losowania prowadzone są rzetelnie. Od jakiegoś czasu nie pokazuje się na wizji komisji nadzorującej losowanie co też umniejsza rangi wydarzenia. Wprowadzenie paru osób do studia jako goście na pewno byłoby super pomysłem na uwierzytelnienie loterii.

Źródło: Pensylwania Lottery


Komentarze:

Avatar użytkownika Sebo
Sebo24.07.2023 18:18:27

W Polsce także powinniśmy rozważyć taki pomysł. To doskonały sposób na zwiększenie zaufania, jednak szczerze wątpię, że to się może wydarzyć :P

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj