Eurojackpot: 340 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Fundacja Lotto jest operatorem programu Sportowe Wakacje+


Opublikowano: 20.08.2020,

Program "Sportowe Wakacje+" ma na celu promowanie sportu jako prozdrowotnego stylu życia. Będzie realizowany poprzez wspieranie organizacji sportowych obozów, turniejów, konkursów i innych zajęć pokrewnych w Polsce. Jest to program ministerstwa sportu, a operatorem została Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej.

Program będzie wspierał organizację wspomnianych eventów na poziomie zarówno ogólnopolskim jak i lokalnym. Dzięki dużemu zainteresowaniu ministerstwo zwiększyło środki na realizację programu do 11 149 668 złotych. Z tego 5 mln jest przyznane na projekt prowadzony przez Fundację Lotto. Dodatkowo sam Totalizator Sportowy przeznaczył dodatkowe 5 mln złotych co łącznie daje już kwotę ponad 16 mln złotych.

Beneficjenci tego programu bedą wyłonieni poprzez konkurs. Mogą brać w nim udział organizacje pozarządowe, które poza podstawową działalnością statutową mają zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej. Konkurs potrwa od 3 lipca do 31 października 2020 roku. Można wnioskować o dofinansowanie już poniesionych kosztów.

Źródło: gov.pl


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj