Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Fundacja Lotto - czym się zajmuje

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2023, , Udostępnij:

Fundacja Lotto jest to organizacja charytatywna im. H. Konopackiej, która działa na rzecz upowszechnienia sportu i kultury wśród społeczeństwa.

Wedle misji oraz statutu fundacji, działa ona na rzecz zwiększenia szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz środowisk wykluczonych społecznie.

Programy, które prowadzi Fundacja Lotto

Sportowe Wakacje +

Program "Sportowe Wakacje+" ma na celu promowanie sportu jako prozdrowotnego stylu życia. Będzie realizowany poprzez wspieranie organizacji sportowych obozów, turniejów, konkursów i innych zajęć pokrewnych w Polsce. Jest to program ministerstwa sportu, a operatorem została Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej.

Sportowo Kulturalnie Lokalnie

Fundacja postanowiła zorganizować konkurs "Sportowo Kulturalnie Lokalnie", który ma na celu wsparcie budowy, remontu i uzupełnienia infrastruktury sportowej oraz kulturalnej w każdym województwie w Polsce. Aby uwzględnić realne potrzeby społeczności lokalnych, zgłoszenia dotyczące potrzeb infrastrukturalnych są przyjmowane poprzez stronę gramywygrywamy.pl, a finansowanie jest przyznawane projektom, które w drugim etapie konkursu zdobywają największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym, również na stronie gramywygrywamy.pl.

Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży

W ramach popularyzacji uprawiania sportu, Fundacja uczestniczy w organizacji ogólnopolskiego systemu szkolenia i współzawodnictwa sportowego dla młodzieży. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest udzielenie szczególnego wsparcia organizacji zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza ta odzwierciedla szlachetną ideę olimpijską i posiada wysoką wartość edukacyjno-wychowawczą. Realizacja zadania polega na udzielaniu wsparcia finansowego organizatorom poszczególnych imprez finałowych w celu ulepszenia infrastruktury sportowej dla młodzieży poprzez zakup specjalistycznego sprzętu sportowego.

Źródło: gov.pl
Fundacjalotto.pl


Komentarze:

Avatar użytkownika Kate
Kate03.10.2023 18:18:44

Gdzie zgłosić ewentualne osoby potrzebujące do takiej fundacji? Czy fundacja zajmuje się pomocą osobom prywatnym?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj