Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Wypłata wygranej na kartę płatniczą lub konto w ofercie punktów Lotto!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019, , Udostępnij:

Właściciel marki Lotto (Totalizator Sportowy, który jest spółką państwową) wprowadza innowacyjną usługę, która pozwala wypłacać nagrody od 100 do 2280 złotych bezpośrednio na kartę płatniczą - w punktach sprzedaży.

Projekt wtapia się bardzo dobrze w polski rynek, który przoduje w rozwiązaniach płatności bezdotykowych czy mobilnych. Ruszył on już w lipcu, kiedy to pilotażowo wprowadzono opcję wypłaty na kartę w 10 punktach lotto w Warszawie. Następnie system miał przejść testy, zanim zostanie wdrożony w prawie 1000 punktach Lotto w całej Polsce.

Wprowadzenie takiej innowacji zapewne nie było łatwe. Na świecie zdarzają się loterie co wypłacają bezgotówkowo ale np. na karty prepaid, a nie płatnicze. Wypłata na kartę płatniczą powoduje, że pieniądze z wygranej prawie od razu mamy na koncie. Oczywiście wygrane wyższe od 2280 zł, których nie odbierzemy w punkcie zawsze były możliwe do odbioru na konto, np. wygrane główne w Lotto. Żeby stworzyć w pełni funkcjonalny system, TS współpracował z konsorcjum eService i PKO BP oraz firmą IGT Poland. IGT jest dostawcą technicznym systemu loteryjnego.

Jak odebrać wygraną Lotto bezpośrednio na kartę?

Jeśli kolektor za pomocą lottomatu potwierdzi twoją wygraną to po wykazaniu chęci odebrania wygranej na kartę, wystarczy przyłożyć kartę do terminala. Zaleca się też zachowanie wydruku z terminala, który potwierdza pomyślne wykonanie transakcji. Usługa działa przy użyciu kart Mastercard i Visa. W przypadku Visa, środki mogą trafić od razu na konto gracza dzięki usłudze Visa Direct.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj