Eurojackpot: 190 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy do odebrania wygranej Lotto potrzebny jest prawnik?


01.09.2016,


Czy do odebrania wygranej Lotto potrzebny jest prawnik?

Generalnie można by odpowiedzieć na zadane pytanie - "Nie" i zakończyć temat. Ale co raz więcej ludzi na świecie decyduje się odbierać swoje pieniądze z wygranej przy pomocy prawników. Czym jest to spowodowane? Zagmatwanymi zasadami, chęcią pozostania anonimowym czy jeszcze czymś innym?

Wygrywając dużą kwotę można poważnie się zastanowić nad zatrudnieniem kogoś do ochrony prawnej. Prawnik może pomóc w zrozumieniu zasad wypłaty i poboru podatku. Prawdopodobnie mógłby też nas reprezentować osobiście podczas wypłaty.

Co prawda w Polsce wygrany ma gwarancję anonimowości, ale gdzie są duże pieniądze są duże problemy. Krążą legendy o mafiach odbierających pieniądze czy rodzinie wymyślającej fikcyjne zobowiązania.

Organizator gier - Totalizator Sportowy prowadzi ewidencję osób, które wygrały ponad 20 000 zł w jego grach. W ewidencji takiej znajdują się dane dotyczące danych osobistych osoby (imię, nazwisko, dowód tożsamości z numerem, pesel), wartość nagrody oraz datę wypłaty.

Czasami może się też zdarzyć tak, że połowa Twojej wygranej będzie automatycznie należeć do małżonka. Jeśli pożyczyłeś pieniądze na kupon lub został kupiony wspólnie ze znajomymi - też prawdopodobnie musisz się podzielić.

Prawnik może też nam pomóc jeśli wygraną z Lotto będziemy chcieli podzielić się dobrowolnie, trzeba bowiem pamiętać o podatku od darowizn i innych kruczkach.

W krajach, gdzie trzeba publicznie pokazać swoją twarz podczas odebrania wygranej, prawnicy zyskują na popularności. Co więcej wygrane w największych loteriach są tak duże, że pomoc prawna to konieczność. Tak było w przypadku wygranej 487 milionów dolarów w Powerballu.

Pół miliarda dolarów to 2 miliardy złotych. Do dzisiaj osoba, która zakupiła szczęśliwy kupon nie stawiła się osobiście po wygraną. W jej imieniu wielokrotnie kontaktowali się prawnicy. Nie dziwne to jest biorąc pod uwagę, że kwota wygranej plasuje się na 6 tym miejscu w historii wygranych USA.

Prawnicy dokładnie wypytywali o proces odbioru nagrody, jak wygląda formularz, jakie są różnice między wypłatą natychmiastową a ratalną. Dopytywali o podatki, sposób wypłaty. Loteria się niecierpliwy bo chciałaby przedstawić kolejnego multimilionera światu, ale ten ma jeszcze prawie rok na odebranie wygranej.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Zmieniła męża, który wygrał w Lotto na jeszcze bogatszego
Nowszy artykuł: Szczytno - kradzież zdrapek Maxi Cash
kalendarz lotto

Reklama

NewsyWypłata wygranej na kartę płatniczą lub konto w ofercie punktów Lotto!

Po pozytywnych testach, wygrane Lotto będzie można w.. | 16.09.2019


Wrześniowa promocja w Multi Multi na 7 skreśleń (2019)

W dniach od 10.09.2019 do 12.09.2019 wygrane w grze Multi Multi na 7 skreśleń b.. | 09.09.2019


Multi Multi dostępne w grze przez internet od 15 lipca 2019

Od 15 lipca 2019 roku możliwa jest gra w Multi Multi przez internet na gry.lotto... | 17.07.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl