Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy do odebrania wygranej Lotto potrzebny jest prawnik?


01.09.2016,


Czy do odebrania wygranej Lotto potrzebny jest prawnik?

Generalnie można by odpowiedzieć na zadane pytanie - "Nie" i zakończyć temat. Ale co raz więcej ludzi na świecie decyduje się odbierać swoje pieniądze z wygranej przy pomocy prawników. Czym jest to spowodowane? Zagmatwanymi zasadami, chęcią pozostania anonimowym czy jeszcze czymś innym?

Wygrywając dużą kwotę można poważnie się zastanowić nad zatrudnieniem kogoś do ochrony prawnej. Prawnik może pomóc w zrozumieniu zasad wypłaty i poboru podatku. Prawdopodobnie mógłby też nas reprezentować osobiście podczas wypłaty.

Co prawda w Polsce wygrany ma gwarancję anonimowości, ale gdzie są duże pieniądze są duże problemy. Krążą legendy o mafiach odbierających pieniądze czy rodzinie wymyślającej fikcyjne zobowiązania.

Organizator gier - Totalizator Sportowy prowadzi ewidencję osób, które wygrały ponad 20 000 zł w jego grach. W ewidencji takiej znajdują się dane dotyczące danych osobistych osoby (imię, nazwisko, dowód tożsamości z numerem, pesel), wartość nagrody oraz datę wypłaty.

Czasami może się też zdarzyć tak, że połowa Twojej wygranej będzie automatycznie należeć do małżonka. Jeśli pożyczyłeś pieniądze na kupon lub został kupiony wspólnie ze znajomymi - też prawdopodobnie musisz się podzielić.

Prawnik może też nam pomóc jeśli wygraną z Lotto będziemy chcieli podzielić się dobrowolnie, trzeba bowiem pamiętać o podatku od darowizn i innych kruczkach.

W krajach, gdzie trzeba publicznie pokazać swoją twarz podczas odebrania wygranej, prawnicy zyskują na popularności. Co więcej wygrane w największych loteriach są tak duże, że pomoc prawna to konieczność. Tak było w przypadku wygranej 487 milionów dolarów w Powerballu.

Pół miliarda dolarów to 2 miliardy złotych. Do dzisiaj osoba, która zakupiła szczęśliwy kupon nie stawiła się osobiście po wygraną. W jej imieniu wielokrotnie kontaktowali się prawnicy. Nie dziwne to jest biorąc pod uwagę, że kwota wygranej plasuje się na 6 tym miejscu w historii wygranych USA.

Prawnicy dokładnie wypytywali o proces odbioru nagrody, jak wygląda formularz, jakie są różnice między wypłatą natychmiastową a ratalną. Dopytywali o podatki, sposób wypłaty. Loteria się niecierpliwy bo chciałaby przedstawić kolejnego multimilionera światu, ale ten ma jeszcze prawie rok na odebranie wygranej.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Zmieniła męża, który wygrał w Lotto na jeszcze bogatszego
Nowszy artykuł: Szczytno - kradzież zdrapek Maxi Cash
kalendarz lotto

Reklama

NewsyOkres promocyjny Multi Multi na 6 skreślen

Od 15 stycznia do 17 stycznia 2019 r. za wygrane w Mul.. | 16.01.2019


Loteria Świąteczna od 22 listopada do 31 grudnia 2018 r.!

Rusza kolejna edycja loterii świątecznej dla fanów gier Lotto. Dowiedz się jak.. | 22.11.2018


Lotto przez internet za sprawą usługi iLotto już od grudnia?

iLotto nowa usługa gry przez internet w gry losowe Totalizatora Sportowego wystar.. | 19.11.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl