Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Gra grupowa w Lotto przy użyciu kuponów cząstkowych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023, , Udostępnij:

Sprawdziłem, jakie opcje mają gracze gier liczbowych w Polsce, kiedy mają ochotę zagrać wspólnie ze swoimi znajomymi lub rodziną. W przeszłości gra grupowa wymagała utworzenia niepisanej umowy, co ma wiele wad. Rozwiązaniem są kupony cząstkowe, które można zakupić bezpośrednio od organizatora gry.

Aby otrzymać kupon cząstkowy zapłać najpierw pełną kwotę zakładu i poproś o wydrukowanie kuponów cząstkowych - podaj ich ilość obsłudze. Na ten moment można to zrobić tylko w naziemnym punkcie Lotto. Kiedy zakupisz losy gry wspólnie z innymi osobami, każdy z graczy dostaje swój własny kupon cząstkowy, który jest potwierdzeniem zawarcia zakładu. Każdy z graczy może spieniężyć swoją część wygranej, kiedy ma ochotę niezależnie od innych osób.

Możliwość zakupu zakładów cząstkowych, czyli de facto udziałów w grze, jest dostępna dla gier: Lotto, Lotto Plus , Mini Lotto, oraz Eurojackpot.

Na ile osób można podzielić kupon gry liczbowej?

Zależnie od gry podział kuponu jest inny. W przypadku zakładów prostych sprawa jest prosta. Oto ilość, na które można podzielić kupon zależnie od gry:

  • Lotto i Lotto Plus - od dwóch do 8 części.
  • Mini Lotto - od 2 do 4 części.
  • Eurojackpot - tylko na 2 części.

Systemowe kupony cząstkowe w Lotto i Lotto Plus

Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Lotto i Lotto Plus zależnie od wielkości kuponu systemowego
Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Lotto i Lotto Plus zależnie od wielkości kuponu systemowego

Systemowe kupony cząstkowe w Mini Lotto

Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Mini Lotto zależnie od wielkości kuponu systemowego
Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Mini Lotto zależnie od wielkości kuponu systemowego

Systemowe kupony cząstkowe w Eurojackpot

Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Eurojackpot zależnie od wielkości kuponu systemowego
Wykaz możliwych kuponów cząstkowych w Eurojackpot zależnie od wielkości kuponu systemowego

Minimalne kwoty zakładów, które można podzielić

Aby zakupić kupony cząstkowe, zależnie od gry ustalono kwotę minimalną zakładów zgodnie z listą:

  • Lotto i Lotto Plus - minimalna kwota 24 zł.
  • Mini Lotto - minimalna kwota 9 zł.
  • Eurojackpot - minimalna kwota 12,50 zł.

Inne sposoby na grę grupową

Przed wprowadzeniem kuponów cząstkowych do oferty Totalizatora Sportowego, gracze radzili sobie z grą grupową inaczej. Wiele osób widziało w niej możliwość większych szans na wygraną. Inni szukali po prostu interakcji towarzyskiej. Osobiście brałem udział w grze grupowej tylko w gronie znajomych, ale znam wiele sposobów na grę grupową, które były popularne w przeszłości, oto one:

  1. Syndykaty oraz spółdzielnie Lotto - sytuacja, w której jakaś osoba organizuje bezpłatnie lub odpłatnie zbiorową grę w Lotto lub inne gry liczbowe. Założeniem jest zebranie większego kapitału do gry i próba wygrania większej kwoty. Osoby biorące udział zazwyczaj są anonimowe i trudne do zweryfikowania. Spółdzielnie lotto, które pamiętam z przeszłości to: Lottoland, Amigo Lotto, goldenlotto.
  2. Grupy na Youtube - zazwyczaj prywatne grupy grające wspólnie w Lotto, które na Youtube pokazują swoje wyniki gry.
  3. Grupki na forach - gracze, którzy organizują się na forach o Lotto w celu wytypowania wspólnie liczb do gry grupowej lub wysłania większej liczby kuponów.
  4. Prywatne grupy na stronach społecznościowych jak Facebook, Instagram czy Twitter - Coraz więcej ludzi gra grupowo w gry liczbowe organizując się na popularnych portalach społecznościowych.

Zagrożenia wynikające z udziału w płatnych syndykatach Lotto

Udział w zorganizowanych grupach do gry w Lotto wiąże się z wieloma zagrożeniami. Nigdy nie brałem udziału w spółdzielniach Lotto, ponieważ nie można zaufać twórcom takich grup, że w razie wygranej wypłacą uczestnikom należne udziały.

Kolejnym problemem jest podział wygranej między graczy. Właściciel zwykłego kuponu może być tylko jeden. Po odebraniu wysokiej wygranej, właściciel może mieć problem z uzasadnieniem dużych transferów pieniężnych do osób zupełnie mu nieznanych.

Grając w podejrzanych syndykatach Lotto narażasz się na stratę pieniędzy. Nie graj z ludźmi, których nie znasz. Lepiej skorzystać z gry za pomocą kuponów cząstkowych.

Legalność gry grupowej w Lotto

Zwykłe granie w gronie znajomych lub współpracowników bez użycia kuponów cząstkowych wydaje się legalne. W przypadku wygrania większej kwoty - wszystkie osoby stawiając się po odbiór do oddziału TS muszą oznajmić bycie częściowym właścicielem kuponu. Media w przeszłości kilkukrotnie informowały, szczególnie za granicą, o wysokich wygranych zdobytych przez grono znajomych czy współpracowników. Moim zdaniem w przypadku takiej gry warto, żeby wszystkie osoby składające się na grę podpisały kupon swoim imieniem i nazwiskiem. Istnieje jednak ryzyko, że podpisany kupon Lotto zostanie uznany za zniszczony. W skrajnym przypadku mozna pomyśleć o notarialnym poswiadczeniu właścicieli kuponu.

Granie za pomocą anonimowych syndykatów balansuje na granicy prawa. Problemem są tutaj Lotto podatki, transfery pieniężne, podejrzenie prania brudnych pieniędzy, oraz problem prawa posiadania co do kuponu.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj