Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Australia będzie delegalizować nieuczciwe zakłady lotto online (Lottoland)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2023, , Udostępnij:

Znany w wielu miejscach, kontrowersyjny Lottoland został określony przez australijskich rządzących jako niepotrzebny i wprowadzający zamieszanie, co spodobało się zwykłym kolektorom w sklepikach.

Australijski rząd we wtorek zapowiedział nowe prawo, które zakaże istnienia takich firm, które zajmują się "syntetycznymi loteriami". To znaczy pozwalają graczom zawierać zakłady na wynik loterii, nawet nie kupują fizycznie zakładów. Dotyczy to też bardzo często zagranicznych loterii, co powoduje odpływ zainteresowania narodowymi produktami. Nowe prawo, przedstawione przez ministra Komunikacji zakaże też obstawiania wyników Keno oraz ogólnie Lotto online.

Temat nielegalnych zakładów Lotto podniesiono w jednej z autralijskich prywatnych stacji telewizyjnych, gdzie argumentowano, że zbanowanie Lottolandu, który ma bardzo dobrą reklamę odbije się szerokim echem w świecie loteryjnym. Rzeczniczka firmy powiadomiła, że jest zawiedziona tym, że nikt totalnie nie konsultował się z nimi w tym temacie.

Lottoland, który ma siedzibę na Gibraltarze był celem wielu agencji prasowych jak i samej legalnej loterii australijskiej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że działania firmy obcinają zyski, a co gorsza zmniejszają dopływ kasy do budżetu państwa, z której finansuje się rozwój dróg, sprzęt dla szpitali czy szkół. Podobnie jak w Polsce loterie australijskie odprowadzają podatek od Lotto na te wymienione "dobra" socjalne.

Kampania "Lottoland musi odejść" odbywała się zarówno w telewizji jak i gazetach w całej Australii. Nie zabrakło też wielkoformatowych reklam na drogach. To spowodowało, że politycy zainteresowali się tematem w wielu stanach. W związku z tym Lottoland zgodził się zaprzestać zawierania zakładów na wyniki rodzimych loterii, zostawił tylko zagraniczne.

Szef firmy jest niezadowolony z nowego prawa ponieważ w jego oczach zablokowanie obstawiania rodzimych loterii powinno wystarczyć. Nowe prawo według niego jest złe i mylące dla graczy. Zauważa, że można było wspólnie wypracować kompromis, a nie blokować wszystko. Lottoland ma w końcu w Australii aż 650.000 zarejestrowanych użytkowników!

Nowe prawo, które ma wspomóc małe kolektury i ściągalność podatku, wejdzie w życie w 6 miesięcy od przegłosowania.

Lottoland przetrwał na rynku australijskim po wygranej w sądzie w 2019 roku

Firma Lottoland, odniosła sukces w unieważnieniu rządowego rozstrzygnięcia, które zagrażało zakończeniem jej działalności w Australii poprzez uznawanie jej produktów hazardowych za nielegalne. To cios dla giganta hazardowego Tabcorp, notowanego na giełdzie ASX i posiadającego licencję na prowadzenie loterii. Sąd Najwyższy w Nowej Południowej Walii, późnym piątkowym wieczorem, wydał korzystny wyrok na rzecz Lottoland w sprawie przeciwko Australian Communications and Media Authority (ACMA).

Źródło: Smh.com.au - Lottoland to survive in Australia after court victory


Komentarze:

Avatar użytkownika Admin
Admin10.05.2018 17:17:09

Sądzicie, że inne kraje postąpią podobnie?

Avatar użytkownika Majka78
Majka7822.10.2020 18:18:05

Obecnie legislacja dąży ku jak największej legalizacji gier hazardowych online, nie ma sensu walczyć z wiatrakami.

Avatar użytkownika rafal_kurz
rafal_kurz30.06.2023 19:19:52

No i co, lottoland jednak wygrał, a w Polsce jest zablokowany na poziomie dostawców internetu - isp

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj