Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Australia będzie delegalizować nieuczciwe zakłady lotto online


09.05.2018,


Australia będzie delegalizować nieuczciwe zakłady lotto online

Znany w wielu miejscach, kontrowersyjny Lottoland został określony przez australijskich rządzących jako niepotrzebny i wprowadzający zamieszanie, co spodobało się zwykłym kolektorom w sklepikach.

Australijski rząd we wtorek zapowiedział nowe prawo, które zakaże istnienia takich firm, które zajmują się "syntetycznymi loteriami". To znaczy pozwalają graczom zawierać zakłady na wynik loterii, nawet nie kupują fizycznie zakładów. Dotyczy to też bardzo często zagranicznych loterii, co powoduje odpływ zainteresowania narodowymi produktami. Nowe prawo, przedstawione przez ministra Komunikacji zakaże też obstawiania wyników Keno (loteria Keno na świecie wiąże się z trochę innymi zasadami niż u nas).

Temat podniesiono w jednej z autralijskich prywatnych stacji telewizyjnych, gdzie argumentowano, że zbanowanie Lottolandu, który ma bardzo dobrą reklamę odbije się szerokim echem w świecie loteryjnym. Rzeczniczka firmy powiadomiła, że jest zawiedziona tym, że nikt totalnie nie konsultował się z nimi w tym temacie.

Lottoland, który ma siedzibę na Gibraltarze był celem wielu agencji prasowych jak i samej legalnej loterii australijskiej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że działania firmy obcinają zyski, a co gorsza zmniejszają dopływ kasy do budżetu państwa, z której finansuje się rozwój dróg, sprzęt dla szpitali czy szkół. Podobnie jak w Polsce loterie australijskie odprowadzają podatek na te wymienione "dobra" socjalne.

Kampania "Lottoland musi odejść" odbywała się zarówno w telewizji jak i gazetach w całej Australii. Nie zabrakło też wielkoformatowych reklam na drogach. To spowodowało, że politycy zainteresowali się tematem w wielu stanach. W związku z tym Lottoland zgodził się zaprzestać zawierania zakładów na wyniki rodzimych loterii, zostawił tylko zagraniczne.

Szef firmy jest niezadowolony z nowego prawa ponieważ w jego oczach zablokowanie obstawiania rodzimych loterii powinno wystarczyć. Nowe prawo według niego jest złe i mylące dla graczy. Zauważa, że można było wspólnie wypracować kompromis, a nie blokować wszystko. Lottoland ma w końcu w Australii aż 650.000 zarejestrowanych użytkowników!

Nowe prawo, które ma wspomóc małe kolektury i ściągalność podatku, wejdzie w życie w 6 miesięcy od przegłosowania.


Komentarze:

Admin2018-05-10 17:09:09

Sądzicie, że inne kraje postąpią podobnie?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: 280 milionów złotych kumulacja w Eurojackpot!
Nowszy artykuł: Eurojackpot - kumulacja rośnie do niewyobrażalnych 335 mln złotych!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyWracają Zakłady Specjalne Lotto w dniach od 11 października do 10 listopada 2018!

Po dziesięciu lat wraca gra liczbowa Zakłady Specjal.. | 06.10.2018


Graj w Lotto i wygrywaj - nowa promocja od 30 sierpnia!

Loteria promocyjna podobna do loteriady, dostępna dla Graczy kupujących zakłady.. | 03.09.2018


Kumulacja Eurojackpot w piątek 24 sierpnia wyniesie 211 milionów złotych!

Kumulacja loterii Eurojackpot w Polsce w dniu 24 sierpnia 2018 wyniesie około 211.. | 20.08.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl