Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Australia będzie delegalizować nieuczciwe zakłady lotto online


09.05.2018,


Australia będzie delegalizować nieuczciwe zakłady lotto online

Znany w wielu miejscach, kontrowersyjny Lottoland został określony przez australijskich rządzących jako niepotrzebny i wprowadzający zamieszanie, co spodobało się zwykłym kolektorom w sklepikach.

Australijski rząd we wtorek zapowiedział nowe prawo, które zakaże istnienia takich firm, które zajmują się "syntetycznymi loteriami". To znaczy pozwalają graczom zawierać zakłady na wynik loterii, nawet nie kupują fizycznie zakładów. Dotyczy to też bardzo często zagranicznych loterii, co powoduje odpływ zainteresowania narodowymi produktami. Nowe prawo, przedstawione przez ministra Komunikacji zakaże też obstawiania wyników Keno (loteria Keno na świecie wiąże się z trochę innymi zasadami niż u nas).

Temat podniesiono w jednej z autralijskich prywatnych stacji telewizyjnych, gdzie argumentowano, że zbanowanie Lottolandu, który ma bardzo dobrą reklamę odbije się szerokim echem w świecie loteryjnym. Rzeczniczka firmy powiadomiła, że jest zawiedziona tym, że nikt totalnie nie konsultował się z nimi w tym temacie.

Lottoland, który ma siedzibę na Gibraltarze był celem wielu agencji prasowych jak i samej legalnej loterii australijskiej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że działania firmy obcinają zyski, a co gorsza zmniejszają dopływ kasy do budżetu państwa, z której finansuje się rozwój dróg, sprzęt dla szpitali czy szkół. Podobnie jak w Polsce loterie australijskie odprowadzają podatek na te wymienione "dobra" socjalne.

Kampania "Lottoland musi odejść" odbywała się zarówno w telewizji jak i gazetach w całej Australii. Nie zabrakło też wielkoformatowych reklam na drogach. To spowodowało, że politycy zainteresowali się tematem w wielu stanach. W związku z tym Lottoland zgodził się zaprzestać zawierania zakładów na wyniki rodzimych loterii, zostawił tylko zagraniczne.

Szef firmy jest niezadowolony z nowego prawa ponieważ w jego oczach zablokowanie obstawiania rodzimych loterii powinno wystarczyć. Nowe prawo według niego jest złe i mylące dla graczy. Zauważa, że można było wspólnie wypracować kompromis, a nie blokować wszystko. Lottoland ma w końcu w Australii aż 650.000 zarejestrowanych użytkowników!

Nowe prawo, które ma wspomóc małe kolektury i ściągalność podatku, wejdzie w życie w 6 miesięcy od przegłosowania.


Komentarze:

Admin2018-05-10 17:09:09

Sądzicie, że inne kraje postąpią podobnie?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: 280 milionów złotych kumulacja w Eurojackpot!
Nowszy artykuł: Eurojackpot - kumulacja rośnie do niewyobrażalnych 335 mln złotych!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyOkres promocyjny Multi Multi na 6 skreślen

Od 15 stycznia do 17 stycznia 2019 r. za wygrane w Mul.. | 16.01.2019


Loteria Świąteczna od 22 listopada do 31 grudnia 2018 r.!

Rusza kolejna edycja loterii świątecznej dla fanów gier Lotto. Dowiedz się jak.. | 22.11.2018


Lotto przez internet za sprawą usługi iLotto już od grudnia?

iLotto nowa usługa gry przez internet w gry losowe Totalizatora Sportowego wystar.. | 19.11.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl