Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Płatność kartą w kolekturach Lotto

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023, , Udostępnij:

Udogodnienie w postaci terminali płatniczych zostało wprowadzone w kolekturach Lotto w lutym 2018 roku.

Program pilotażowy płatności kartą odbywał się w niewielu kolekturach, nikt z graczy o tym nie wspominał i nie było to powszechne. Na przestrzeni lat wiele graczy Lotto zgłaszało chęć używania karty do płatności za zakłady i zdrapki lotto.

Pierwsze plotki na temat nowej płatności pojawiły się za sprawą sieci Inmedio. Do rozliczeń Lotto służy tam dodatkowy terminal.

Po wielkim sukcesie terminale płatnicze można spotkać w prawie każdym punkcie Lotto. Wygrane Lotto także można wypłacić na kartę płatniczą.

Istniały słuszne obawy, że wraz z wejściem terminali większość klientów przerzuci się na ten typ płatności i kolektury będą dysponować małym zapasem gotówki na wypłaty nagród. Już wcześniej bywało to problemem, mimo że do pewnej kwoty TS gwarantuje wypłatę w kolekturze (50 zł), to często można spotkać się z odmową od sprzedawcy.

Jak duża jest prowizja za płatność w punkcie Lotto kartą? (lista banków)

W regulaminie jednego z banków znaleźliśmy taki zapis:

cennik banku

Zakup w punktach hazardowych typu kolektura za pośrednictwem karty obarczony jest prowizją 5 zł (Bank Millennium)! A jak to wygląda w waszych bankach? Podobnie sytuacja wyglądała w banku BZWBK.

W 2021 roku mBank, jako kolejny bank zdecydował się na wprowadzenie prowizji 4% za transakcje hazardowe dokonywane kartą kredytową lub debetową. W banku Santander oraz BNP Paribas jest to 4% (min 10 zł). ING Bank Śląski pobiera 3% od płatności kartą za gry losowe. Boś Bank pobiera 10 zł od transakcji.

Wypłata wygranej na kartę

Płatność za zakłady Lotto to nie jedyna rzecz jaką możemy wykonać kartą płatniczą. W oficjalnych punktach naziemnych możliwa jest też wypłata wygranych Lotto na kartę.

Sprawdź, czy twój ulubiony punkt do nadawania kuponów jest na liście szczęśliwych kolektur w Polsce.

Oferta dla kolekcjonerów

Jeśli odwiedzasz kolektury Lotto bardzo często, to powinieneś wiedzieć, ża sprzedawcy posiadają pewną pulę darmowych gadżetów Lotto do rozdania. Zazwyczaj warunkiem wydania gadżetu jest płatność na odpowiednią, wyższą kwotę.

Źródło: https://www.cashless.pl/3858-platnosc-karta-w-kolekturze-lotto-czy-bedzie-prowizja-jak-za-transakcje-w-kasynie


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj