Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Zakazy gry w Lotto

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2023 , , Udostępnij:

W XIX wieku był bardzo mocny ruch anty loteryjny w Niemczech i Skandynawii. Kościołowi bardzo nie podobał się fakt, że ludzie poszukiwali szczęścia i dobrobytu na Ziemi zamiast w niebie - po śmierci. Watykan zakazał loterii na parę lat ale właściwie został potem zmuszony do zdjęcia tego "bana".

Przyczyny historyczne zakazywania hazardu

Ale zabobony religijne, to nie jedyny powód zakazywania hazardu. Dla dorastającej burżuazji najważniejsze wartości były oparte na ciężkiej pracy i opłacaniu jej odpowiedniej wielkością płacami. Nie podobała się idea szybkiego zarobku przy pomocy Lotto za pomocą paru cyfr i trochę szczęścia.

To zabrzmi znajomo, ale nawet wtedy oskarżano Lotto o powodowanie uzależnień, a nawet samobójstw w niektórych skrajnych przypadkach uzależnienia (poprzez stratę całego majątku na grę). Zaczął kreować się silny front przeciwko tej grze, który w końcu doprowadził do banicji loterii w wielu krajach.

Ban utrzymał się do późnych lat trzydziestych XX wieku, a w wielu przypadkach nawet do czasów powojennych.

W jakich krajach hazard lub Lotto są nielegalne?

Arabia Saudyjska

Zakaz: W Arabii Saudyjskiej zarówno loterie, jak i hazard są surowo zabronione zgodnie z zasadami islamskiego prawa szariatu.
Data wprowadzenia: Zakaz jest w mocy od dawna, wynika z religijnych przekonań i tradycji kraju.

Korea Północna

Zakaz: W Korei Północnej hazard jest zabroniony, zarówno w kasynach, jak i w internecie. Rząd kontroluje i ogranicza dostęp do gier hazardowych.
Data wprowadzenia: Zakaz hazardu jest obecny od lat 90. XX wieku i wynika z polityki kontrolowania przepływu pieniędzy oraz ograniczenia wpływu kultury zachodniej.

Kambodża

Zakaz: W Kambodży istniały kasyna i legalny hazard, jednak w 2019 roku rząd wprowadził zakaz prowadzenia gier hazardowych online i przez telefon komórkowy dla obywateli kraju.
Data wprowadzenia: Zakaz hazardu online i przez telefon komórkowy wszedł w życie w 2019 roku, aby zwalczać nielegalne działania, kontrolować uzależnienie od hazardu i ochronić społeczeństwo. Obecnie: Można grać w wyznaczonych przez państwo loteriach.

Singapur

Zakaz: W Singapurze hazard jest surowo kontrolowany. Istnieją jedynie dwa kasyna, które działają na zasadzie licencji rządowej, a dostęp do gier hazardowych jest ograniczony dla obywateli.
Data wprowadzenia: Rząd Singapuru wprowadził regulacje dotyczące hazardu w 2005 roku, aby kontrolować jego wpływ na społeczeństwo, zwalczać uzależnienie i zarządzać ryzykiem związanym z hazardem.

Japonia

Zakaz: W Japonii hazard był długo zakazany, ale w ostatnich latach wprowadzono pewne zmiany. Obecnie kasyna są legalne, jednak dostęp do gier hazardowych jest nadal surowo regulowany.
Data wprowadzenia: Japonia zalegalizowała kasyna w 2018 roku jako część planów rozwoju turystyki, jednak wciąż trwają dyskusje nad szczegółowymi regulacjami i kontrolą branży hazardowej.

Historyczne przykłady zakazów gier Lotto:

  • - W 1726 roku zakazano wszelkich gier losowych i kasynowych w Holandii, jednocześnie wprowadzając rządową grę.
  • - W 1907 roku baccarat stał się legalny we Francji, ale ruletka nie aż do 1933 roku.
  • - W roku 1873 zamknięto wszystkie miejsca, gdzie uprawiano hazard.
  • - W 1931 zalegalizowano hazard w Nevadzie, bez loterii aż do dzisiaj.
  • - W 1811 zakazano hazardu w Nowym Orleanie, ale w 1823 otwarto sześć miejsc, gdzie było to możliwe - w szpitalach i na uczelniach.

Żródło: Wikipedia.com - Gambling in Japan
Wikipedia.com - Gambling in Cambodia


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj