Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 5 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników Lotto.

Powieści o hazardzie i lotto


22.01.2018,


Powieści o hazardzie i lotto

Hazardowi lubią szczególnie ulegać mężczyźni, niejako przystosowani ewolucyjnie do polowania na zwierzynę. Nie jest im obce podejmowanie ryzyka celem zdobycia wielkich korzyści. Wielu autorów podejmowało tematykę hazardu i dziś poznamy kilkanaście tytułów z tym związanych.

Peter Carey - "Oscar and Lucinda"

Fascynująca powieść o mężczyźnie i kobiecie, dwójce hazardzistów, uzależnionych każdy na swój sposób, aż do gorzkiego końca ich znajomości. W książce występuje ciekawy rozdział dotyczący gry w jedną z najstarszych gier hazardowych na świecie - Pak-Ah-Pu.

Isak Dinesen - "The feast of Babette"

Opowieść o francuskim kucharzu, którego wygrana na loterii przyniosła szczęście niekoniecznie jemu.

Jules Verne - "Around the World in 80 days"

Najbardziej znany zakład na świecie. Czy Mr Frogg da radę okrążyć Ziemię w 80 dni, czy straci swoją fortunę? Ten autor napisał także powieść "A Lottery ticket" usytuowaną w Norwegii.

Ian Fleming - Casino Royale"

Można wybrać sobie dowolną książkę związaną z agentem 007 i w każdej znajdziesz dużo hazardu, często podlewanego alkoholem i oszustwami. Karty i szulerzy to podstawa tych thrillerów.

Fjodor Dostoyevski - "The gambler"

Żaden pisarz nie był w stanie tak dokładnie opisać myśli nałogowego gracza hazardzisty usytuowanego w kasynie XIX wieku w niemieckim mieście Homburg.

Grahame Greene - "Loser Takes All"

Co jest ważniejsze, miłość czy fortuna? Księgowy Bertram ma system wygrywający w Monte Carlo, ale czy jego pogoń za wygranymi pozwoli mu utrzymać mu przy sobie niedawno poślubioną małżonkę?

Casanova - "Memories"

Kobieciarz Casanova pewnie może opisać wiele przygód z płcią przeciwną, ale nie mniej popularne są jego opowieści dotyczące hazardu. Sposób w jaki przekonał króla Francji do uruchomienia loterii jest bardzo pouczający.

Jorg Luis Borges "The loterry in Babylon"

Argentyńczyk na ośmiu stronach opisuje ważne aspekty dotyczące hazardzistów, którzy pochodzą z ziem gdzie celem życia są loterie. Mitologiczny Babilon jest miejscem, gdzie bardzo ważna jest rola szczęścia w zmiany życia na lepsze.

Luke Rhinehart - "The Dice Man"

Kultowa książka, w której autor zastanawia się co by się działo, gdyby człowiek podejmował decyzje za pomocą rzutu kośćmi do gry.

Baldacci - "The Winner"

450 stronicowa cegła opisująca oszukiwanie na loterii i wielkie wygrane. Hipokryzja twórców loterii, którzy inkasują gigantyczne pieniądze z wpływów.

Thackeray - "Barry Lyndon"

Moralizująca powieść o człowieku, który grając w karty przegrywa wszystko, pieniądze, dom, żonę. Żeni się z milionerką, przegrywa majątek i umiera bez grosza.

Damon Runyon - "The Snatching of bookie Bob"

Bohater musi zapłacić okup, ale niedługo okazuje się że kryminaliści są mu dłużni pieniądze po tym jak wskazał im jakiego konia obstawić w gonitwie.

Mario Puzo - "Hazard"

Dobra książka, z której można poznać funkcjonowanie światka hazardowego w USA, szczególnie w Las Vegas.

Nelson Algren - "The Man with the Golden Arm"

Nelson bardzo mocno skupia się na pokerze w swoich opowieściach, z czego ta prawdopodobnie jest najlepsza. Na jej podstawie stworzono film.

Herman Hesse - "Siddhartha"

Aspekt hazardowy jest nawet ujęty w opowieści o młodym Siddharcie, który zostaje Buddą.


Komentarze:

Avatar użytkownika Sebo
Sebo2018-07-05 11:48:26

Nie chce podawać linka, ale warto poszukać znanego forum hazardzistów w pl. Tam się można naczytać niestworzonych historii.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj