Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Loterie świąteczne na świecie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017, , Udostępnij:

Na całym świecie czy to w Afryce Południowej, czy Hiszpanii, Anglii i Ameryce, organizowane są specjalne loterie świąteczne z wielkimi nagrodami dla Graczy. Są organizowane tylko raz w roku w ramach świętowania Bożego Narodzenia. Tego szczególnego dnia Gracze kupują kupony na tę loterię, a nie zwykłe Lotto.

Loteria El Gordo

Najpopularniejszą oczywiście loterią jest ta organizowana w Hiszpanii, o której pisaliśmy już rok temu - Loteria El Gordo. Jej kupony są dostępne na całym świecie, a wygrane wręcz niewyobrażalne. Znana jest historia, że cała wioska wygrała główną wygraną bo ludzie zagrali grupowo (kupon El Gordo jest strasznie drogi). Były plany by na tej podstawie nakręcić film.

Kolejki do sklepów po właśnie te kupony ustawiają się tydzień przed Wigilią i mogą osiągnąć 100 osób. Wszystko dlatego,że to największa loteria na świecie. Jej nazwa po polsku brzmi "Grubas". Kupony jednak można kupić już kilka miesięcy wcześniej.

W roku 2016 pula nagród osiągnęła 2 400 000 000 euro! Słownie 2,4 miliarda euro. Losowanie trwa blisko godzinę, a wyniki w roku poprzednim zostały wyśpiewane przez studentów szkoły Segovia... Procent Szczęśliwych numerów wybiera się z pojemnika zawierającego 100 000 ponumerowanych piłeczek!

Christmas Raffle South Africa

Republika Południowej Afryki i tamtejsze "National Lottery" ma za sobą przeprowadzone dwie loterie świąteczne z sukcesem. Jedna odbyła się w roku 2016 z okazji Bożego Narodzenia i do wygrania były samochody Mercedes. Kolejna kilka miesięcy później z okazji święta Wielkiejnocy. Do wygrania było kilkanaście nagród po milion Rand (krajowa waluta warta ok. 5 razy mniej niż złotówka).

W tym roku Christmas Raffle (SA National Lottery Raffle) to aż 25 samochodów Mini Cooper do wygrania! Są one warte prawie 10 milionów Rand. Do tego nizsze stopnie wygranych wyniosą prawie 6 milionów R. Łącznie w sprzedaży dla Graczy będzie 1,5 miliona losów, każdy po 4 zł (20 Rand).

Sprzedaż kuponów trwa od 29 października do 30 grudnia. Losowanie odbędzie się 30 grudnia wieczorem.

Bożonarodzeniowa loteria w UK

W tym roku na Wyspach Wielkiej Brytanii Gracze mogą cieszyć się z kolejnej loterii świątecznej zwanej tam Christmas Raffle 2017. Najwyższa wygrana w loterii opiewa na 10 tys. funtów. Wyobraźcie sobie jaki piękny byłby to dodatek do świątecznych prezentów!

Losy można zakupić przez internet, można kupić ich maksymalnie 30 sztuk i zapłacić w dogodnej formie płatności. Kuponów nie dostaje się do ręki, zamiast tego gracze dostają maila z numerami kuponów.

Co ciekawe można wesprzeć cele charytatywne płacąc więcej za kupon niż to wymagane. A do wygrania jest 100 różnych nagród pieniężnych. Pierwsze miejsce warte jest 10 tys. funtów, a inne:

- 1000 funtów
- 500
- 250 x4 szt.
- 100 x5 szt.
- 50 x5 szt.
- 10 funtów x100 szt.

Zyski idą na leczenie osób niewidomych i niedowidzących. To wyjątkowa loteria w roku, w odróżnieniu od zwykłych komercyjnych gier losowych Lotto.

Sprzedaż kuponów zamyka się 20 grudnia, a losowanie przeprowadzone będzie 22 grudnia. Zwycięzcy dzięki systemowi online są powiadamiani automatycznie.

A kiedy w Polsce doczekamy się gry świątecznej typu "raffle"? Loteria Świąteczna Lotto w Poolsce odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj