Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 150 000 000 zł

Porównanie różnych gier Lotto ze środkowej Europy: w co grać na wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016, , Udostępnij:

Polscy Gracze często zastanawiają, się jak wypada nasze Lotto na tle tych innych europejskich gier. Dzisiaj to sprawdzimy badając różne gry z państw ościennych, i popularnych wśród Polaków.

W przypadku państw unijnych, w razie wygranej jest możliwość, że ominie nas podatek w Polsce. Wszystko zależy od licencji danej firmy loteryjnej i prawa państwowego. W naszym zestawieniu znajdziesz gry z różnych państw. Przedstawiliśmy ceny zakładów, nietypowe zasady, prawdopodobieństwo i ile można wygrać.

Ale najważniejszą informacją, jaką wyniesiesz z tego artykułu jest to, w których z pobliskich krajów jest najbardziej opłacalne zagrać, np. podczas podróży (czy internet gdy zostanie zmienione polskie prawo).

Dane przedstawiliśmy w poniższej tabeli, którą następnie omówimy.

porównanie Lotto z różnych krajów Europy
Porównanie gier liczbowych w różnych krajach Europy - Kliknij aby powiększyć.

Legenda:

jasnożółty - wariant loterii w 100% taki jak w Polsce
szare tło - wygrane gwarantowane
zielony - najlepsza opcja
czerwony - najgorsza opcja
żółty - średnia opcja.

* niezła opcja, ale kwota mała
** losowania aż 3 razy dziennie
*** dostępne w państwach: Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Islandia, Łotwa

Najtańszym Lotto 6/49 jest gra SportLoto z Rosji. Zakład kosztuje tylko 1,26 zł według aktualnego kursu rubla. Nie jest to gra nastawiona na kumulacje. Są niskie, ponieważ losowania odbywają się 3 razy dziennie. Gwarantowana wygrana za najniższe trafienie 3/6 jest o podobnym zwrocie jak w Polsce.

Inne zagraniczne gry liczbowe

Najdroższym produktem jest Czeska Sportka z szansą, podobnie jak Lotto z Jokerem na Słowacji. Zakłady bez dodatków są w średniej cenie, ale nadal drożej niż w Polsce. Biorąc pod uwagę trudność w trafieniu z dodatkowym wariantem lepiej sprawuje się tutaj niemieckie 6aus49 Lotto, które kosztuje tylko 4,40 zł, a wygrać można bardzo dużo w kumulacji. Niestety w 6aus49 jest najgorszy zwrot za najmniejsze trafienie - 2 razy gorszy niż w Polsce.

Największą szansę na wygranie nagrody I stopnia mamy w węgierskim Hatos Lotto, gdzie losuje się 6 z 45 kul. Przy średnich kumulacjach ta gra powinna wygrywać wśród polskich Graczy. Ilość zakładów do nabycia za PKB per capita jest podobna w tych obu krajach. Węgry wygrywają łatwiejszym trafianiem!

Najtrudniej, pomijając dodatkowe warianty, jest na Ukrainie! To sprawia, że ta gra prawdopodobnie jest najgorsza w tej części Europy. Co prawda najłatwiej trafić najniższą wygraną i stosunek wypłaty jest największy, ale to tylko zwrot wpłaty z groszami! Kumulacje są tragicznie niskie, a co gorsza obecna kumulacja trwa od ponad roku! Na zwycięzcę mimo to czeka tylko 1,15 mln zł.

Największy jednostkowy zwrot z najmniejszego płatnego trafienia jest w Lotto w Polsce, ale w skandynawskim Viking Lotto jest to większa wielokrotność zakładu, który w tych bogatych krajach kosztuje tylko 2,32 zł.

Najbardziej atrakcyjne kumulacje są w Viking Lotto. Są one duże, a o wiele łatwiej trafić (10 razy) niż w Niemczech. Także tam i w Rosji, w przeliczeniu na PKB można najtaniej kupić zakład.

Multi jurysdykcyjna gra Eurojackpot

W artykule wymieniliśmy różne narodowe gry liczbowe Europy, ale to nie lokalna gra liczbowa jest najbardziej popularna w Europie. Najbardziej popularna jest gra Eurojackpot, która jest dostępna w wielu krajach jednocześnie. Dzięki temu nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby w nią zagrać.


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka7814.07.2016 23:23:12

Ukraina to gruzów kupa, kto ma tam grać w Lotto> Kumulacji nikt nie rozbił od roku, naprawdę smutny obraz

Avatar użytkownika Kate
Kate15.07.2016 23:23:10

to Viking Lotto jest naprawdę kuszące, jak w to zagrać?

Avatar użytkownika rafal_kurz
rafal_kurz17.07.2016 23:23:57

Podoba mi się to wikingowe lotto, gdzie to dorwać. Taki bogaty kraj, a taka taniocha

Avatar użytkownika karol15
karol1518.07.2016 11:11:17

Do Szwecji blisko :)

Avatar użytkownika Admin
Admin22.07.2016 1:01:26

Dokładnie:)

Avatar użytkownika rafal_kurz
rafal_kurz02.08.2016 12:12:31

Ktoś podziałał w temacie bo ja nic nie znalazłem? :P

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj