Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Porównanie różnych gier Lotto ze środkowej Europy - w co grać na wakacjach?


Opublikowano: 14.07.2016,

Polscy Gracze często zastanawiają się jak wypada nasze Lotto na tle tych innych europejskich gier. Dzisiaj to sprawdzimy badając różne gry z państw ościennych i popularnych wśród Polaków. Przecież podczas wakacji też można pograć w gry liczbowe!

W przypadku państw unijnych w razie wygranej możliwe, że nawet ominie nas podatek w Polsce. Wszystko zależy od licencji danej firmy loteryjnej i prawa państwowego. W naszym zestawieniu znajdziesz gry z różnych państw. przedstawiliśmy ceny zakładów, nietypowe zasady, prawdopodobieństwo i ile można wygrać.

Ale najważniejszą informacją jaką wyniesiesz z tego artykułu jest to, w których z pobliskich krajów jest najbardziej opłacalne zagrać, np. podczas podróży (czy internet gdy zostanie zmienione polskie prawo).

Dane przedstawiliśmy w poniższej tabeli, którą następnie omówimy.

porównanie Lotto z różnych krajów Europy
Porównanie gier liczbowych w różnych krajach Europy - Kliknij aby powiększyć.

Legenda:

jasnożółty - wariant loterii w 100% taki jak w Polsce
szare tło - wygrane gwarantowane
zielony - najlepsza opcja
czerwony - najgorsza opcja
żółty - średnia opcja.

* niezła opcja, ale kwota mała
** losowania aż 3 razy dziennie
*** dostępne w państwach: Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Islandia, Łotwa

Najtańszym Lotto 6/49 jest gra SportLoto z Rosji. Zakład kosztuje tylko 1,26 zł według aktualnego kursu rubla. Nie jest to gra nastawiona na kumulacje. Są niskie ponieważ losowania odbywają się 3 razy dziennie. Gwarantowana wygrana za najniższe trafienie 3/6 jest o podobnym zwrocie jak w Polsce.

Najdroższym produktem jest Czeska Sportka z szansą, podobnie jak Lotto z Jokerem na Słowacji. Zakłady bez dodatków są w średniej cenie, ale nadal drożej niż w Polsce. Biorąc pod uwagę trudność w trafieniu z dodatkowym wariantem lepiej sprawuje się tutaj niemieckie 6aus49 Lotto, które kosztuje tylko 4,40 zł, a wygrać można bardzo dużo w kumulacji. Niestety w 6aus49 jest najgorszy zwrot za najmniejsze trafienie - 2 razy gorszy niż w Polsce.

Największą szansę na wygranie nagrody I stopnia mamy w węgierskim Hatos Lotto, gdzie losuje się 6 z 45 kul. Przy średnich kumulacjach ta gra powinna wygrywać wśród polskich Graczy. Ilość zakładów do nabycia za PKB per capita jest podobna w tych obu krajach. Węgry wygrywają łatwiejszym trafianiem!

Najtrudniej, pomijając dodatkowe warianty jest na Ukrainie! To sprawia, że ta gra prawdopodobnie jest najgorsza w tej części Europy. Co prawda najłatwiej trafić najniższą wygraną i stosunek wypłaty jest największy, ale to tylko zwrot wpłaty z groszami! Kumulacje są tragicznie niskie, a co gorsza obecna kumulacja trwa od ponad roku! Na zwycięzce mimo to czeka tylko 1,15 mln zł.

Największy jednostkowy zwrot z najmniejszego płatnego trafienia jest w Lotto w Polsce, ale w skandynawskim Viking Lotto jest to większa wielokrotność zakładu, który w tych bogatych krajach kosztuje tylko 2,32 zł.

Najbardziej atrakcyjne kumulacje są w Viking Lotto. Są one duże, a o wiele łatwiej trafić (10 razy) niż w Niemczech. Także tam i w Rosji, w przeliczeniu na pkb można najtaniej kupić zakład.

Według nas to właśnie Viking Lotto wygrywa to zestawienie, jeśli wziąć pod uwagę różne aspekty. Co tym sądzicie? Napiszcie w komentarzu poniżej. Gdzie już graliście?


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka782016-07-14 23:12:08

Ukraina to gruzów kupa, kto ma tam grać w Lotto> Kumulacji nikt nie rozbił od roku, naprawdę smutny obraz

Avatar użytkownika Kate
Kate2016-07-15 23:10:58

to Viking Lotto jest naprawdę kuszące, jak w to zagrać?

Avatar użytkownika rafal_kurz
rafal_kurz2016-07-17 23:57:38

Podoba mi się to wikingowe lotto, gdzie to dorwać. Taki bogaty kraj, a taka taniocha

Avatar użytkownika karol15
karol152016-07-18 11:17:42

Do Szwecji blisko :)

Avatar użytkownika Admin
Admin2016-07-22 01:26:51

Dokładnie:)

Avatar użytkownika rafal_kurz
rafal_kurz2016-08-02 12:31:41

Ktoś podziałał w temacie bo ja nic nie znalazłem? :P

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj