Eurojackpot: brak
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

W internetowym podziemiu można grać w Lotto Bitcoinami


27.06.2016,


W internetowym podziemiu można grać w Lotto Bitcoinami

Loterie były organizowane już od czasów starożytnych. Kiedyś była to rozrywka dla najbogatszych. Obecnie loterie mają być rozrywką dla wszystkich, a ich celem jest wspieranie budżetu państw. Zdarzają się też loterie, które zupełnie wyrywają się wszelkiej jurysdykcji.

Czym jest Bitcoin

W niepewnych czasach, gdy rynki wydają się być sterowane przez najbogatszych każdy szuka jakiejś alternatywy do inwestycji pieniędzy. Jedna z nich jest Bitcoin. Elektroniczna waluta, która ostatnio zyskała na popularności.

Nie ma właściciela tej waluty. Jest ona kreowana sama przez siebie - powstaje ona podczas zabezpieczania transakcji w tej walucie. Każdy posiadacz tej waluty ma w swoim pliku "portfela" zapis wszystkich kiedykolwiek wykonanych transakcji. oczywiście anonimowo. Waluta ta jest bezpieczna. Szyfrowanie jest tak mocne, że jeśli zagubi się "adres" do korzystania ze swojego portfela - środki znikają bezpowrotnie.

Oczywiście są też minusy. Obecnie rynek BTC jest dość płytki i jeśli większy gracz zdecyduje się na zakup lub sprzedaż dużej ilości BTC to kurs waha się znacznie. A co ma wspólnego BTC z Lotto?

Deep Web?

Najpierw powiedzmy o miejscu, gdzie pojawiły się pierwsze loterie organizowane w elektronicznej walucie. Jest to tzw. deep web czyli głęboki internet. Miejsce do którego mają dostęp tylko Ci zainteresowani i posiadający wskazówki jak go odnaleźć. Strony internetowe deep web nie są powszechnie znane i nie znajdziesz ich w swojej przeglądarce. Korzystają z rozszerzenia .onion (polskie strony mają .pl). Jeśli chcesz skorzystać z ukrytych stron użyj specjalnej przeglądarki - tor browser. W tej przeglądarce następnie szukają spisów stron onion.

Gdzie znaleźć loterie w Bitcoinach

Wracamy do meritum. Ponieważ w BTC transakcje może zawierać każdy z każdym, parę osób wpadło na pomysł zorganizowania loterii w ukrytej sieci. Organizator loterii podaje swój adres portfela - a uczestnik przelewa kwotę za kupon "Lotto". Pomysłodawca potem organizuje losowanie i wypłaca wygrane bez podatków, jedynie z prowizją dla siebie. Taka gra liczbowa ma zalety ale i wady. Może być wykorzystywana przez nieuczciwych ludzi do wzbogacania się. Z drugiej strony jeśli którejś z loterii uda się uzyskać wielu odbiorców może zbudować zaufanie. Być może dzięki temu kiedyś, któraś z nich rozwinie się na tyle, że będzie konkurować ze znanymi oficjalnymi loteriami. Plusem jest dostęp z całego świata. Nad tego typu inicjatywami nie może zawładnąć żaden rząd. No chyba, że wyjmie wtyczkę od internetu swoim obywatelom.

Jeśli jesteś zainteresowany takim Lotto bądź ostrożny. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Bitcoin mimo wielkich możliwości, daje wielkie pole do popisu przestępcom. Większość czarnego rynku przeniosła się do ukrytego internetu.

BitBall - Lotto Bitcoin

Bitball jest grą liczbową zorganizowaną na zasadach podobnych do amerykańskiego Powerball. Do wyłonienia zwycięskich kuponów używa się nawet tych samych liczb co w amerykańskim lotto. Ponieważ zainteresowanie jest niskie, a co za tym idzie pule na wygrane, używa się tylko czterech liczb. Cena zakładu to 0.01 BTC czyli po obecnym kursie 25 zł. Kumulacje zaczynały się od 15 BTC. Wygrane można było łatwo odbierać wypełniając formularz na stronie. Obecnie wygląda na to, że strona loterii już nie działa.


Komentarze:

mentolowy2016-07-07 15:06:41

btc obecnie jest drogie, coś koło 2000 zł..

rafal_kurz2016-07-07 15:10:03

ale możesz kupić nawet 0,01 część coina za 20 zł

Sebo2016-07-13 14:33:45

jak myślicie co się stanie w lipcu z ceną po zwiększeniu trudności wydobycia? niektórym naprawdę zostanie lotto :P

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: We wtorek kumulacja 7 000 000 zł w Lotto (wyniki 25.06)
Nowszy artykuł: Kolejna wygrana Ekstra Pensja w Poznaniu!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyLoteria Świąteczna od 26 listopada do 31 grudnia 2019 r.!

Loteria Świąteczna Lotto potrwa od 26 listopada do 3.. | 26.11.2019


Kumulacja Eurojackpot rośnie dla nagród 2-go stopnia!

Rośnie pula nagród 2-go stopnia w kumulacji Eurojackpot 22.11.2019! .. | 21.11.2019


Kumulacja Eurojackpot 08.11.2019 to nawet 335 milionów zł!

W piątek 8 listopada 2019 roku zagramy o 335 000 000 złotych w kumulacji Eurojac.. | 05.11.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2019 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl