Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 70 000 000 zł

USA - Kupon Powerball wart 228,4 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014, , Udostępnij:

Tydzień temu amerykańska loteria o nazwie Powerball obwieściła nowego multi milionera. Wygrana główna Powerball wyniosła niewyobrażalne 228,4 mln dolarów!.

Szczęśliwy los Powerball, który odmienił życie swojego posiadacza, został nabyty w malowniczej miejscowości San Mateo. Wygrywający zestaw liczb to 7, 14, 21, 24, 41 oraz Power Ball 26. Warto podkreślić, że sprzedawca szczęśliwego kuponu otrzymał nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów. Kupon został zakupiony w "Key Market" - uroczej, rodzinnej placówce handlowej, funkcjonującej od lat w wymienionej miejscowości.

Ciekawostką jest, że najnowszy multi milioner Kalifornii, Vinh Nguyen, nie zwlekał ze zgłoszeniem się po swoją gigantyczną wygraną. Pracujący jako stylista paznokci, Nguyen wyjawił, że gra w loterię od pięciu lat, a na bilety przeznacza tyle, ile zarobi na napiwkach w danym tygodniu. Swoją wygraną przypisał zupełnie losowemu wyborowi liczb. Jak sam przyznał: Sprawdzając te liczby, nie sądziłem, że wygrałem.

Na pytanie o plany na przyszłość, Nguyen odpowiedział skromnie, że nie ma żadnych konkretnych zamierzeń. Chciałby nadal być "zwykłym człowiekiem". Wybrał opcję rocznej wypłaty, co oznacza, że otrzyma pełną kwotę 228.467.735 dolarów rozłożoną na raty w ciągu 30 lat.

Żródło: Powerball.com - San Mateo $228.4 Million Jackpot-Winning Powerball® Ticket Claimed!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj