Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 5 000 000 zł

USA - Kupon Powerball wart 228,4 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014, , Udostępnij:

Zaledwie tydzień temu amerykańska loteria o nazwie Powerball obwieściła nowego wielomilionera. Wygrana główna wyniosła niewyobrażalne 228,4 mln dolarów! Przeliczając to na naszą rodzimą walutę, otrzymujemy astronomiczną sumę rzędu 745 milionów złotych.

Szczęśliwy los Powerball, który odmienił życie swojego posiadacza, został nabyty w malowniczej miejscowości San Mateo. Wygrywający zestaw liczb to 7, 14, 21, 24, 41 oraz Powerball 26. Warto podkreślić, że sprzedawca szczęśliwego kuponu otrzymał nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów. Kupon został zakupiony w "Key Market" - uroczej, rodzinnej placówce handlowej, funkcjonującej od lat w wymienionej miejscowości.

Ciekawostką jest, że najnowszy multi-milioner Kalifornii, Vinh Nguyen, nie zwlekał z zgłoszeniem się po swoją gigantyczną wygraną. Pracujący jako technik paznokci, Nguyen wyjawił, że gra w loterię od pięciu lat, a na bilety przeznacza tyle, ile zarobi na napiwkach w danym tygodniu. Swoją wygraną przypisał zupełnie losowemu wyborowi liczb. Jak sam przyznał: Sprawdzając te liczby, nie sądziłem, że wygrałem.

Na pytanie o plany na przyszłość, Nguyen odpowiedział skromnie, że nie ma żadnych konkretnych zamierzeń. Chciałby nadal być "zwykłym człowiekiem". Wybrał opcję rocznej wypłaty, co oznacza, że otrzyma pełną kwotę 228,467,735 dolarów rozłożoną na 30 lat.

Żródło: Powerball.com - San Mateo $228.4 Million Jackpot-Winning Powerball® Ticket Claimed!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj