Eurojackpot: 340 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Portugalczyk wygrał rekordowe 190 mln euro w EuroMillions!


Opublikowano: 31.10.2014,

W piątek, 24 października 2014 roku odbyło się losowanie loterii EuroMillions, podczas gdy w puli było już 190 milionów Euro. Całą tę pulę udało się zgarnąć mieszkańcowi Portugalii. Loteria ta charakteryzuje się wielkimi wygranymi i tym, że biorą w niej udział ludzie z dużej części Europy.

Tak duża wygrana w EuroMillions wystąpiła ostatni raz w 2012 roku. Wtedy pulę zgarnęli mieszkańcy Wielkiej Brytanii Gillian i Adrian Bayford'owie i była ona tylko o kilka tysięcy euro większa. W tym roku, oprócz wygranej głównej dla Portugalczyka (po raz 53 w historii EuroMillions Portugalii), dziewięć osób pobierze nagrodę w wysokości 2 milionów euro. Szansa na poprawne wytypowanie liczb w loterii wynosi jak do 116 531 800, czyli jest prawie 9 razy trudniej niż w rodzimym Lotto.

Na czym polega EuroMillions?

Koszt zakładu wynosi 2,5 euro czyli ponad 10 złotych. EuroMillions jest organizowane wspólnie przez dziewięć państw - Wielką Brytanię, Austrię, Szwajcarię, Belgię, Portugalię, Francję, Luksemburg, Hiszpanię i Irlandię. Aby wygrać główną nagrodę w EuroMillions trzeba trafić poprawnie 5 liczb oraz 2 dodatkowe liczby "gwiazdki". Regularnych liczb jest 50, a gwiazd 11. Oczywiście można zakreślać liczby samemu lub użyć opcji chybił-trafił.

Gdzie zagrać w EuroMillions?

Zakłady tej loterii można zakupić w każdym kraju członkowskim, ale także w internecie (mieszkańcy z poza Polski). Niestety będąc obywatelem Polski nie można brać udziału w zakładach organizowanych w internecie. Trwają dążenia do tego, aby ustawa "anty hazardowa" została znowelizowana i umożliwiła je w przyszłości.

Źródło: leparisien.fr
Zdjęcie By Magnus D from London, United Kingdom (Håll tummarna!) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj