Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Wygrała 127 milionów koron w Viking Lotto!


29.10.2014,


Wygrała 127 milionów koron w Viking Lotto!

22 października los uśmiechnął się do pewnej 50 letniej Norweżki. Dzięki zakupionemu losowi Viking Lotto wygrała 127 milionów koron. Kobieta zamieszkuje tamtejsze Kristiansund, na zakup losu zdecydowała się w ostatniej chwili i wygrała wielkie pieniądze. W przeliczeniu na polską walutę wygrana wyniosła 63 246 000 złotych! Jak sama stwierdziła wszystko to wydaje się jej zbyt pięknym snem. Było dla niej to wyjątkowo zaskakujące, gdyż los zakupiła niejako z obowiązku przy takiej kumulacji, pięć minut przed rozpoczęciem losowania.

Kwota ta okazała się drugą co do wielkości w historii gier losowych w Norwegii. Rekord cały czas należy do pewnego mężczyzny z Troms, który stał się posiadacze fortuny w kwocie 216 milionów koron czyli około 107 i pół miliona złotych. Porównując z polskimi warunkami i naszymi wygranymi jest to bardzo dużo i każdy marzy o takim szczęściu.

Czym tak właściwie jest Viking Lotto?

Nazwa nawiązuje do wikingów, którzy są znani z północnych terenów Europy. Loteria natomiast jest organizowana jako współpraca między krajowymi loteriami z kilku państw skandynawskich - Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji, a nawet z Islandii i Łotwy. Viking Lotto zapoczątkowano w roku 1993 i była swego czasu innowacyjnością. Trzeba tutaj zaznaczyć jak taka kolaboracja ma wpływ na wzrost kwot głównych wygranych - jest to nieocenione.

Jak się gra w Viking Lotto?

Losowanych jest 6 liczb, oraz 2 dodatkowe. Główną wygraną otrzymuje się za trafne skreślenie szóstki, a dodatkowe liczby są używane w dalszym określaniu wygranych. Cena zakładu wynosi 5 koron czyli około 2,5 do 3 złotych. Biorąc pod uwagę wielkość wygranych jest to kusząca propozycja. Obecnie czekamy w Polsce na nowelizację ustawy hazardowej co dałoby możliwość udziału w grach ogólnoeuropejskich. O możliwości grania w internecie nie mówiąc. Póki co prawo jest przeciwne rozwojowi rynku gier.

Zdjęcie przedstawia fragment strony norsk-tipping.no


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Tydzień dużych wygranych w zdrapkach
Nowszy artykuł: Dziś kumulacja 3 mln zł, gdy wygrasz nie popełnij tego błędu..
kalendarz lotto

Reklama

NewsyRekord wygranej Eurojackpot - 193 396 500 złotych w Polsce

W piątek 10 maja Polak wygrał prawie 200 milionów z.. | 12.05.2019


Szóstka w Lotto trafiona w grze przez internet!

Szóstka warta 3 326 581,20 złotych to pierwsza wygrana główna w Lotto poprzez .. | 30.04.2019


Pracownik fabryki w UK wygrał 71 mln funtów w Euromillions!

Pracownik jednej z fabryk w Wielkiej Brytanii miał gigantyczne szczęście i wygr.. | 15.04.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl