Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Wygrała 127 milionów koron w Viking Lotto!


Opublikowano: 29.10.2014,

22 października los uśmiechnął się do pewnej 50 letniej Norweżki. Dzięki zakupionemu losowi Viking Lotto wygrała 127 milionów koron. Kobieta zamieszkuje tamtejsze Kristiansund, na zakup losu zdecydowała się w ostatniej chwili i wygrała wielkie pieniądze. W przeliczeniu na polską walutę wygrana wyniosła 63 246 000 złotych! Jak sama stwierdziła wszystko to wydaje się jej zbyt pięknym snem. Było dla niej to wyjątkowo zaskakujące, gdyż los zakupiła niejako z obowiązku przy takiej kumulacji, pięć minut przed rozpoczęciem losowania.

Kwota ta okazała się drugą co do wielkości w historii gier losowych w Norwegii. Rekord cały czas należy do pewnego mężczyzny z Troms, który stał się posiadacze fortuny w kwocie 216 milionów koron czyli około 107 i pół miliona złotych. Porównując z polskimi warunkami i naszymi wygranymi jest to bardzo dużo i każdy marzy o takim szczęściu.

Czym tak właściwie jest Viking Lotto?

Nazwa nawiązuje do wikingów, którzy są znani z północnych terenów Europy. Loteria natomiast jest organizowana jako współpraca między krajowymi loteriami z kilku państw skandynawskich - Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji, a nawet z Islandii i Łotwy. Viking Lotto zapoczątkowano w roku 1993 i była swego czasu innowacyjnością. Trzeba tutaj zaznaczyć jak taka kolaboracja ma wpływ na wzrost kwot głównych wygranych - jest to nieocenione.

Jak się gra w Viking Lotto?

Losowanych jest 6 liczb, oraz 2 dodatkowe. Główną wygraną otrzymuje się za trafne skreślenie szóstki, a dodatkowe liczby są używane w dalszym określaniu wygranych. Cena zakładu wynosi 5 koron czyli około 2,5 do 3 złotych. Biorąc pod uwagę wielkość wygranych jest to kusząca propozycja. Obecnie czekamy w Polsce na nowelizację ustawy hazardowej co dałoby możliwość udziału w grach ogólnoeuropejskich. O możliwości grania w internecie nie mówiąc. Póki co prawo jest przeciwne rozwojowi rynku gier.

Źródło: https://www.thelocal.no/20141023/norwegian-scoops-2nd-ever-largest-lotto-prize


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj