Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 320 000 000 zł

Zużyte zdrapki jako dekoracja pokoju.. czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016, , Udostępnij:

Jak zamienić zużyte zdrapki lotto w sztukę dekoracji wnętrza? Z coraz większą świadomością ekologiczną wśród ludzi rośnie chęć wykorzystania zużytego papieru. Nie omija to wszystkich tych nieszczęśliwych zdrapek, w których nie było wygranych. Bo co zrobić z kuponem, gdy był pusty a nie chcemy go wyrzucić.

Większość projektów zdrapek Lotto na świecie ma bardzo jaskrawą, barwną kolorystykę. Wykorzystali to artyści Adam Eckstrom oraz Lauren Was, upiększając całą jadalnię domu za pomocą 40 tys. sztuk zdrapek. Użyli ich zarówno do oklejenia ścian jak i mebli, czy nawet przedmiotów codziennego użytku.

Całą dekoracja to teoretyczny koszt 70 000 $ w zużytych zdrapkach Lotto, jeśli liczyć ich cenę nominalną w kolekturze. Ta artystyczna instalacja została nazwana Domkiem marzeń. Jej celem było upamiętnienie wydania jednego z magazynów o sztuce. Tę nietypową wystawę można oglądać do 10 maja w sąsiedztwie mieszkalnym Manhattanu w Nowym Jorku.

Zdrapki zamienione w sztukę

Poniżej zobaczysz anglojęzyczny reportaż na temat tego wyjątkowego dzieła. Pod filmem znajdziesz krótką transkrypcję na język polski.


Co robicie z tymi wszystkimi zdrapkami, które nie przyniosły wygranej? Nie możesz ich po prostu wyrzucić, para artystów stworzyła mistrzowski "recykling" zużytych zdrapek. Udekorowali całą jadalnię przy pomocy zużytych zdrapek. Za pomocą 40 tys. zdrapek. To nie do uwierzenia - udekorowali nie tylko ściany ale inne dzieła sztuki i meble. Całkowity koszt nowych kuponów wyniósłby 70. tys $.

Zdrapki Lotto mogą także posłużyć do zrobienie prezentu np. młodej parze. Popularne są bukiety ze zdrapek Lotto, koperty oraz skarbonki.

Bezcenne jest jednak to na co patrzymy. Jeśli chcesz zobaczyć tę sztukę na własne oczy możesz to zrobić tutaj, w Nowym Jorku, otwarto całą wystawę dla publiczności do 10 maja.


Komentarze:

Avatar użytkownika MarJan
MarJan07.07.2016 15:15:39

naprawdę ciekawy pomysł, kto by pomyślał, jak ruskie pozłacane salony tylko że zdrapkowane :P

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj