Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Para wygrywa prawie 15 mln $ dzięki zdrapce za 30$ (USA)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016, , Udostępnij:

Popularności zdrapek kwestionować nie można. Co roku wpływy z ich sprzedaży biją kolejne rekordy. Ameryka Północna, a właściwie USA przyzwyczaiła nas także do bicia rekordów kwot wygranych. Wynika to z tego, że rynek gier liczbowych jest tam bardzo rozwinięty.

Najdroższe polskie zdrapki to te za 30 zł, w których można wygrać nawet 2 000 000 zł. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest jednak pewnej zdrapce z USA, która przyczyniła się do wielkiej wygranej, jakiej w zdrapkach w Polsce nie widziano i nie wiadomo czy kiedykolwiek zobaczymy - 58 mln zł (15 mln $ na dzień 28 kwietnia 2016 r.).

Zdrapka kosztowała 30 $, a więc biorąc pod uwagę kwotę wygranej, stopa zwrotu wyniosła aż 500 tys. procent. W przypadku najdroższej zdrapki Lotto w Polsce stopa zwrotu wynosi 50 tys. procent, czyli 10 razy mniej. Ciężko oczywiście mówić o inwestycji w zdrapki, ponieważ jest to gra zupełnie losowa, ale te kwoty pokazują gdzie łatwiej, i "fajniej" się gra. Po części wynika to z wielkości rynku i zasobności portfela obywateli Stanów Zjednoczonych.

Miasto Melrose w Massachusetts (w 2015 r.) - pewien mężczyzna wraz z narzeczoną zgłosił się po odbiór wygranej ze zdrapki o wartości 15 mln $. Wszystko dzięki zdrapce Lotto za 30 $ kupionej w ubiegły wtorek. Michael, 28-letni manager sprzedaży zdrapał zdrapkę i wygrał tzw. jackpot wart nieprawdopodobną sumę. Jest to najwyższa, natychmiastowa wygrana ze zdrapki Lotto w historii stanu Massachusetts. Kwota ta dorównuje wygranej z sierpnia 2014 roku.

Michael wraz z narzeczoną wybrali jednorazową wypłatę, co pomniejszyło wygraną do kwoty 9 750 000 $. Większość Graczy w USA wybiera jednorazową wypłatę zamiast wieloletniej, pomimo znacznego zredukowania kwoty. Szczęśliwy kupon został zakupiony w niedzielę w rodzinnym sklepie spożywczym należącym do państwa Boyles'ów. Otrzymali oni bonus o wartości 50 tys. $ za sprzedanie tej zdrapki.

Szczęśliwi narzeczeni planowali ślub w grudniu na Dominikanie od kilku miesięcy. Teraz nie muszą martwić się o pieniądze potrzebne na organizację tego wydarzenia, które zapamiętają do końca życia. Oprócz tego z pieniędzy opłacą rachunki, pomogą rodzinie oraz zainwestują w swoją przyszłość.

W tej niesamowicie drogiej zdrapce zostały do wygrania dwie nagrody po 15 mln $. Do tej pory odebrano już 36 wygranych po milionie.

Źródło: https://www.lotterypost.com/news/302653


Komentarze:

Avatar użytkownika karol15
karol1524.05.2022 19:19:13

Kiedy u nas będą tak wysokie wygrane w zdrapkach? :D

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj