Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Wielodzietna rodzina wygrywa 429,6 mln $ w Powerbal


Opublikowano: 14.05.2016,

Niedawno w Powerballu pękła gigantyczna wręcz kumulacja - w przeliczeniu na polskie złote ok. 1,6 mld zł. To około 1% polskiego budżetu. Wygrana trafi do matki z siedmioma dziećmi z New Jersey.

Ośmioosobowa rodzina ogłosiła w ostatnich dniach, że jest właścicielem zwycięskiego kuponu Powerball (Lotto). Kupon wziął udział w losowaniu w sobotę, gdy pękła kumulacja. Była to jedna z większych pul w tej grze liczbowej. Członkowie rodziny już zapowiedzieli, że 10% kwoty trafi do kościoła.

Nie zdradzono, wszystkich szczegółów o rodzinie, szczególnie gdzie mieszkają i pracują, dla ich ochrony. W ich imieniu wypowiada się jedno z rodzeństwa, najstarsza córka, która pracowała w więzieniu.

Matka rodziny wydała 6$ na dwa kupony Lotto na losowania w środę i sobotę. Po informacji o wygranej wynajęli prawnika, który pomoże im zająć się pieniędzmi. Następnie wszyscy umówili się w swoim specjalnym miejscu na zjazd rodzinny.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że to musiała być interwencja Boska, że wygrali. Inaczej niemożliwym byłoby wylosowano ich liczby. Liczby miały się przyśnić jednemu z członków rodziny, jednak nie przyznali się komu.

Rodzina wybrała natychmiastową wypłatę zamiast corocznej, a więc dostaną 284 mln dolarów przed opodatkowaniem. Wydali tylko 6$ żeby zarobić tak dużo. Dyrektor loterii twierdzi, że to super inwestycja.

Szczęśliwy kupon został zakupionym w jednej z sieciówek spożywczych. Właściciel dostanie 30 tys. $ bonusu za sprzedanie wygrywającego kuponu. Większość klientów tego sklepu to lokalni mieszkańcy odwiedzający go w celu zakupienia napojów czy przekąsek.

Przypomnijmy, że szanse na wygranie głównej nagrody w Powerball to 1 do 292 200 000 czyli ponad 20 razy trudniej niż w Lotto.

Źródło: https://abcnews.go.com/US/jersey-family-step-forward-winners-4296-powerball-jackpot/story?id=39091911


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj