Eurojackpot: 100 000 000 zł
Lotto: 4 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Rzuciłbyś pracę po wygranej w Lotto? Większość mówi, że nie..


25.05.2016,


Rzuciłbyś pracę po wygranej w Lotto? Większość mówi, że nie..

Nawet 80% ludzi grających w różne loterie na świecie deklaruje, że nie porzuciłoby pracy po wielkiej wygranej.

Nawet siedmiocyfrowa wygrana w Lotto nie skłoniłaby wielu z nas do rzucenia pracy. Większość, według różnych badań - od 50 do 80% Graczy mówi, że poszłoby na drugi dzień do pracy mimo wielkiego wzbogacenia się. Badania potwierdza ostatnio Adobe Systems, które spytało o zdanie próbkę 1000 Graczy dobranych ściśle według budowy społeczeństwa w USA.

Ta duża część społeczeństwa podtrzymuje swoje zdanie na przestrzeni kilku lat i nic nie wskazuje by to miało się zmienić. Badania opublikowane w Ameryce w 2010 roku wykazały, że w latach 1980 do 1993, średnio 73% respondentów odpowiedziało, że zostałoby w pracy nawet w momencie całkowitego uniezależnienia finansowego, nie ważne czy z powodu wygranej czy np. spadku. Powtórzone badania wykazały, że w latach 1994 do 2006 było to podobnie około 68%.

Czy będziesz dalej pracować czy nie może zależeć od rodzaju pracy jaką wykonujesz. Osoby, które mają satysfakcjonującą pracę zarówno psychicznie jak i nieobciążającą fizycznie zdawały się częściej przy niej zostawać niż osoby, które na co dzień pracują fizycznie i dostają małą zapłatę, niewspółmierna do wysiłku. Badania na ten temat wykonano na podstawie opowiadań ponad 600 zwycięzców loterii. Wielu ludzi kontynuuje pracę, ponieważ daje ona im poczucie sensu życia. Każdy z nas potrzebuje czegoś na zewnątrz na czym może skupić swoją uwagę. Badania rzeczywiście pokazują,że 3 na 4 wygrane osoby z Lotto uważają iż praca daje im poczucie sensu istnienia.

Inni natomiast pracują dalej ponieważ czują, że wciąż uczą się swojej pracy i daje ona sama im wiele nauk, oraz czują się potrzebni. Co więcej, po rzuceniu pracy mogliby poczuć się samotnie z przyzwyczajenia do współpracowników. Argument zwykłego zabijacza czasu pojawia się nagminnie, w końcu w życiu trzeba coś robić poza korzystaniem z luksusów pojawiających się po wygranej w Lotto.

Jest jeszcze jedna zaskakująca rzecz. Wielu po wygranej uważa, że wolałoby dalej pracować niż otworzyć własny biznes i pracować na siebie! Tylko połowa tych, którzy po wygranej dalej byliby aktywni zawodowo deklaruje, że założyłaby własna firmę. To dość nieoczekiwane, jednak są to głównie badania z USA.

Te wszystkie rozważania nie są płonne, bazy wygranych pokazują, że ci co wygrali minimum 3 mln $ dalej pracują i są szczęśliwi. Oczywiście nie brakuje takich co przepili wygraną i są na dnie. Wszystko zależy od człowieka i Wam w związku z dużą kumulacją w Lotto życzymy rozważnych decyzji w życiu w razie wygranej.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj