Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Rzuciłbyś pracę po wygranej w Lotto? Większość mówi, że nie..

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016, , Udostępnij:

Nawet 80% ludzi grających w różne loterie na świecie deklaruje, że nie porzuciłoby pracy po wielkiej wygranej.

Nawet siedmiocyfrowa wygrana w Lotto nie skłoniłaby wielu z nas do rzucenia pracy. Większość, według różnych badań - od 50 do 80% Graczy mówi, że poszłoby na drugi dzień do pracy mimo wielkiego wzbogacenia się. Badania potwierdza ostatnio "Adobe Systems", które spytało o zdanie próbkę 1000 Graczy dobranych ściśle według budowy społeczeństwa w USA.

Ta duża część społeczeństwa podtrzymuje swoje zdanie na przestrzeni kilku lat i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Badania opublikowane w Ameryce w 2010 roku wykazały, że w latach 1980 do 1993, średnio 73% respondentów odpowiedziało, że zostałoby w pracy nawet w momencie całkowitego uniezależnienia finansowego, nieważne czy z powodu wygranej, czy np. spadku. Powtórzone badania wykazały, że w latach 1994 do 2006 było to podobnie około 68%.

Czy będziesz dalej pracować, czy nie może zależeć od rodzaju pracy, jaką wykonujesz. Osoby, które mają satysfakcjonującą pracę zarówno psychicznie jak i nieobciążającą fizycznie zdawały się częściej przy niej zostawać niż osoby, które na co dzień pracują fizycznie i dostają małą zapłatę, niewspółmierna do wysiłku. Badania na ten temat wykonano na podstawie opowiadań ponad 600 zwycięzców loterii.

Osoby, które mają psychicznie i finansowo satysfakcjonującą pracę, kontynuowały pracę niezależnie od kwoty, którą wygrały, podczas gdy osoby pracujące na nisko płatnych, półkwalifikowanych i niewykwalifikowanych stanowiskach były znacznie bardziej skłonne do opuszczenia rynku pracy. - pisze H. Roy Kaplan, autor badania na temat prawie 600 zwycięzców loterii opublikowanego w Journal of Gambling Behavior

Wielu ludzi kontynuuje pracę, ponieważ daje ona im poczucie sensu życia. Każdy z nas potrzebuje czegoś na zewnątrz, na czym może skupić swoją uwagę. Badania rzeczywiście pokazują, że trzy na cztery wygrane osoby, które wygrały w Lotto uważają, iż praca daje im poczucie sensu istnienia.

Inni natomiast pracują dalej, ponieważ czują, że wciąż uczą się swojej pracy i daje ona sama im wiele nauk, oraz czują się potrzebni. Co więcej, po rzuceniu pracy mogliby poczuć się samotnie z przyzwyczajenia do współpracowników. Argument zwykłego "zabijacza" czasu pojawia się nagminnie, w końcu w życiu trzeba coś robić poza korzystaniem z luksusów pojawiających się po wygranej w Lotto.

Jest jeszcze jedna zaskakująca rzecz. Wielu po wygranej uważa, że wolałoby dalej pracować niż otworzyć własny biznes i pracować na siebie! Tylko połowa tych, którzy po wygranej dalej byliby aktywni zawodowo deklaruje, że założyłaby własną firmę. To dość nieoczekiwane, jednak te badania pochodzą z USA.

Te wszystkie rozważania nie są bez sensu, bazy wygranych pokazują, że gracze, którzy wygrali minimum 3 mln $ dalej pracują i są szczęśliwi. Oczywiście nie brakuje takich, co przepili wygraną i są na dnie. Wszystko zależy od człowieka i Wam w związku z dużą kumulacją w Lotto życzymy rozważnych decyzji w życiu w razie wygranej. Czy gra w Lotto ma sens?


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj