Kumulacja Lotto: 3 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 220 000 000 zł

Wygrana na loterii w młodym wieku zniszczyła jej życie - idzie do sądu!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017, , Udostępnij:

Najmłodsza Brytyjka jaka kiedykolwiek wygrała w EuroMillions wyjawiła, że zamierza podjąć kroki prawne w stosunku do zarządu loterii. Jane wygrała milion funtów w wieku 17 lat. Ten wielki przypływ gotówki miał zrujnować jej życie. Lepiej by było gdyby nigdy nie wygrała.

Jak to brzmi dla ludzi, którzy wciąż marzą o wygranej? Wracając do Jane, która ma teraz 21 lat - twierdzi ona, że osoby w jej wieku nie powinny mieć możliwości grania w tego typu gry losowe. Młoda osoba nigdy nie powinna wygrać tylu pieniędzy. Rozważny limit to 18 lat, i teraźniejsze obostrzenie od 16 lat w Wielkiej Brytanii to za mało.

Dziewczyna stała się znudzoną osobą, która ma zapewnione wszelkie środki do życia. Wpadła w wir bezsensownej konsumpcji. Obecnie ma dwa domy. Wcześniej zanim wygrała była adminem, zarabiała 8 funtów na godzinę i mieszkała w małym mieszkaniu z mamą.

Tak jak wszyscy gracze myślała, że te pieniądze będą wspaniałym wybawieniem, ale okazało się że jest inaczej. Jej życie było łatwiejsze, kiedy ich nie miała. Ludzie patrząc na nią zazdroszczą jej wygranej. Ale ona poza pieniędzmi nie ma nic. Nie rozumieją jaki to stres i że pieniądze szczęścia nie dają.

Zarząd loterii proponował jej przydzielenie doradcy do spraw finansowych, którego odrzuciła bo nie rozumiała co miał na myśli z tymi wszystkimi inwestycjami itp. Zrozumiała w jaki sposób inni szczęśliwi wygrani wyrzucili w błoto swój majątek - to było takie łatwe. Teraz czuje się jak 40-latka bo osoby w jej wieku nie rozumieją jej problemów, nie ma z kim pogadać.

Loteria tłumaczy, że bardzo dba o młodych wygranych i każdemu przysługuje doradca, ale nie mogą zmusić graczy do stosowania się do dobrych rad. Tacy doradcy zawsze dostosowują się do danej sytuacji każdej osoby.

Doradca Jane miał zrobić wszystko co w jego mocy. Odwiedził ją w domu żeby dokonać wypłaty, wybrał się z nią do banku żeby przechować pieniądze i doradzał. Ponadto pomagał w przekazaniu informacji o wygranej szerszemu gronu osób znajomych czy rodziny. Każdy kto ma powyżej 16 lat może legalnie grać w Lotto, trzeba by zmian prawa by to zmienić.

Okazuje się, że wygrana na loterii to większe problemy niż komukolwiek z nas się wydaje. Warto o tym pamiętać i może nie śnić tak nagminnie o wielkich pieniądzach. O wiele ważniejsze jest zdrowie, które za pieniądze nie kupimy.

Źródło: mirror.co.uk


Komentarze:

Avatar użytkownika Sebo
Sebo17.02.2017 14:14:50

Typowy dzieciak, jak moja córka. Widocznie nie słuchała rad i tak się skończyło.

Avatar użytkownika Wiktoria
Wiktoria17.02.2017 14:14:51

Szkołą życia, powinna być wdzięczna i się wziąć za siebie, co z tymi młodymi jest nie ogarniam

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj