Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Bohater 11 września wygrywa 5 mln $ na loterii

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015, , Udostępnij:

Strażak, który brał udział w poszukiwaniu zaginionych po zawaleniu wieżowców WTC w Nowym Jorku, kupił parę kuponów na loterii. Los odwdzięczył mu się za jego bohaterstwo wygraną o wartości 5 mln $.

Carmelo Mercado (63 lata) był członkiem brygady strażackiej z Nowego Jorku nr. 49. Był jednym z pierwszych i najbardziej bohaterskich ludzi, którzy walczyli ze skutkami zawalenia się World Trade Center w 2001 roku. Skończyło się to dla niego chorobą płuc spowodowaną wielogodzinną pracą na pylącym gruzowisku. Jego stan zdrowia spowodował przejście na emeryturę.

Nie brakowało mu wiele do życia, ale los i tak się do niego uśmiechnął. Kupił pewnego razu zdrapkę Cash x 100 za 20 $, czyli prawie 80 zł. Był to drugi kupon przez niego kiedykolwiek zakupiony i okazał się wygrywającym wielkie pieniądze. Spowodowało to u niego wielki szok i nieprzespane dwie noce. Jak wiele osób w takim momencie nie wierzył w to co się stało. Ponieważ w USA częstą praktyką jest wielkość nagrody zależna od rodzaju wypłaty, Mercado odstał tylko 3,3 mln $⁣, ponieważ wybrał jednorazową wypłatę. Całą kwotę 5 mln $ mógłby dostać tylko w przypadku wyboru wypłaty ratalnej. Starszy Pan posiada trójkę dzieci, więc nie będzie miał problemu z rozdysponowaniem środków.

Źródło: Time.com - A Retired 9/11 First Responder Just Won $5 Million in the New York Lottery


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj