Eurojackpot: 210 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł

Jak kupić wygrywającą zdrapkę Lotto?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015, , Udostępnij:

Zdrapki w Polsce cieszą się równi dużą popularnością co gry liczbowe. Kupujemy je na potęgę, licząc na szybki zarobek, albo chociaż zwrot wydanych pieniędzy. Jednak wiadomo, że to tylko loteria i nie każdy może wygrywać. A może są jakieś sposoby, żeby wygrać świadomie?

Aktualny ranking wygrywających zdrapek według szansy trafienia.

Monitoruj statystyki sprzedanych i wygranych zdrapek

Zdrapki są produkowane w pewnej ustalonej z góry ilości, i ta się nie może zmienić w czasie trwania zdrapki lotto. Mogą się pojawić nowe edycje zdrapki, ale wtedy będą to zupełnie oddzielne transze. Obecnie na rynku jest około kilkudziesięciu zdrapek. Jak wybrać te dla siebie i jakie musisz mieć informacje, żeby chociaż trochę zwiększyć szanse na wydrapanie pieniędzy? O cenach napiszemy w następnym akapicie, a skupmy się na prawdopodobieństwu i jak je przechytrzyć. Przykładowa transza zdrapek to nakład sześciu, ośmiu, czy też 10 milionów sztuk. Zależnie od ceny zdrapki można wygrać po kilka nagród w setkach tysięcy złotych, kilkudziesięciu po kilkadziesiąt i tysiące po kilka złotych. Tutaj warto monitorować:

  • ile nagród zostało do wydrapania,
  • do kiedy trwa zdrapka,
  • czy w kolekturach jest coraz mniej zdrapki do kupienia.

Analizując te elementy, zwiększasz swoje szanse na wydrapanie czegoś, ale wymaga to cierpliwości. Musisz szukać zdrapek, które mają przykładowo:

  • relatywnie dużo pozostałych wygranych,
  • są długo w sprzedaży,
  • zaczynają znikać z kolektur,
  • niedługo kończy się ich czas w dopuszczeniu do sprzedaży.

Aby znaleźć te informacje, udaj się do naszego działu ze zdrapkami. Tam podawane są informacje o każdej zdrapce w obiegu. Informujemy was o ciekawych zdrapkach, abyście mogli zwiększyć szansę na wygraną.

Sposób wprowadzania zdrapek na rynek

Bardzo często wydanie zdrapki nie kończy się na jednej puli losów i są one wprowadzane w kolejnych transzach po sobie. Każda transza ma dokładnie zdefiniowaną ilość wygrywających zdrapek i ich ogólną liczbę.

Przykładowo ostatnia transza zdrapki Krzyżówka z Serduszkiem została wprowadzona 28 stycznia 2016 roku i jest to trzecia transza. W każdej transzy do wygrania jest łącznie 9 727 500 zł przypadające na 6 000 000 losów. Stanowi to 53,39 % ceny wszystkich losów. Ponieważ są już transze ilości te należy pomnożyć razy trzy. Informacje tego typu znajdziemy na stronie lotto.pl/zdrapki.

Numery seryjne zdrapek

Teraz zastanówmy się nad taką rzeczą. Często transze zdrapek mają inne kolory jak np w pensjach. Kiedy w którejś transzy padnie główna wygrana już wiemy, że dany kolor nie przyniesie nam głównej wygranej (chyba, że jest ich kilka), więc teoretycznie nie warto jej kupować - chyba, że dla mniejszych wygranych.

Ponieważ zdrapki w prowadza się w transzach ciężko spodziewać się, że dwie główne wygrane będą miały bliskie sobie numery seryjne np 756 000 i 757 250. Co prawda są to domysły, ale tak nakazuje logika. Aby to sprawdzić warto pooglądać zdrapki wygrane, które są bardzo skrupulatnie dokumentowane wraz ze zdjęciami na stronie organizatora wspomnianej wcześniej.


Komentarze:

Avatar użytkownika Wiktoria
Wiktoria07.07.2016 16:16:04

Od niedawna są zdrapki nawet za 20 zł, anie jak w artykule za dychę. Za granicą są nawet po stówę

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj