Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Białorusin oddał częśc wygranej na kościół, jak robią inni?


15.05.2015,


Białorusin oddał częśc wygranej na kościół, jak robią inni?

Co prawda gracz przekazał na cele kościelne tylko 10 milionów rubli (czyli około 2 000 zł), ale to poważna kwota, którą kiedyś nie mógł dysponować tak lekko. Dzięki grze w Superlotto wygrał na Białorusi 3 miliardy rubli. Jest to równowartość 700 000 złotych.

Hienadź Dziatko, bo to on zdobył tę wielką nagrodę jak na białoruskie warunki jest brygadzistą w zakładach agregatów traktorowych, umieszczonych w mieście Borysów. Dlaczego ta kwota to dużo? Stanowi ona 40 lat pracy w tym kraju przy założeniu średniej pensji. Na polskie warunki nie jest już to tak dużo, ale wciąż nikt z nas by nie pogardził takim zastrzykiem gotówki. Dla Pana Dziatko była ona wielkim szokiem. W Polsce natomiast kontrowersje wzbudziłby fakt, że część pieniędzy oddał kościołowi, który i tak jest utrzymywany z podatków (które po podliczeniu wszystkich ich rodzajów mocno obciążają kieszeń) obywateli, także niewierzących (w Polsce).

Białoruskie Super Lotto istnieje już prawie 10 lat. Często wygranymi były nagrody rzeczowe, a nie pieniądze. Były to np. samochody, mieszkania, sztaby złota.

Na co gracze dają pieniądze w przypływie radości?

Obowiązek
10% wygranej trzeba oddać fiskusowi ale to na pewno nie jest radosnym elementem, na szczęście tylko gdy wygra się kwotę powyżej 2 280 zł. W niektórych krajach jak Polska jest ona odliczana automatycznie, w innych (niektóre gry USA) przy rozliczeniu rocznym.

Internetowy żart
Kilka lat temu głośna była sprawa, gdy nowy Lotto milioner wpisał się na pewnym portalu internetowym i ogłosił, że odda część wygranej każdej osobie, która się podpisze pod postem, ponieważ nie potrzebuje pieniędzy. oczywiście wywołało to lawinę podpisów ludzi, którzy chcieli dostać część tortu. Jak można się domyśleć popularność była tak duża, że ostatecznie każdy dostałby niezbyt pokaźną sumę pieniędzy. Ale i tak prawdopodobnie był to żart, bo po autorze ślad zaginął.

Fundacje charytatywne
I prawdopodobnie doszliśmy do najciekawszego i szczodrego sposobu - pomóc naprawdę potrzebującym, a nie tym co maja wszystko. Na szczęście dużo graczy decyduje się na taki ruch i my to pochwalamy! Gratulacje dla tych, którym widmo pieniądza nie zasłoniło świata.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Szóstka w Lidzbarku Warmińskim
Nowszy artykuł: Czwartkowe 200 tys. w Keno i 2 mln w Lotto
kalendarz lotto

Reklama

NewsyMulti Multi dostępne w grze przez internet od 15 lipca 2019

Od 15 lipca 2019 roku możliwa jest gra w Multi Multi .. | 17.07.2019


Loteriada powraca od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 roku!

Są wakacje to i jest Loteriada, dostępna dla każdego gracza który podczas zaku.. | 01.07.2019


Ekstra Premia - nowa gra za dopłatą 1 zł do Ekstra Pensji!

Ekstra Premia to gra, w którą można zagrać tylko grając w Ekstra Pensję. .. | 14.06.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl