Eurojackpot: 70 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł

Białorusin podarował wygraną na kościół, a jak robią inni gracze?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015, , Udostępnij:

Co prawda gracz przekazał na cele kościelne tylko 10 milionów rubli (czyli około 2 000 zł), ale to poważna kwota, o której kiedyś mógł tylko marzyć. Dzięki grze w Superlotto wygrał na Białorusi 3 miliardy rubli. Jest to równowartość 700 000 złotych.

Hienadź Dziatko, bo to on zdobył tę wielką nagrodę (jak na białoruskie warunki), jest brygadzistą w zakładach agregatów traktorowych, umieszczonych w mieście Borysów. Dlaczego ta kwota wygranej to dużo? Stanowi ona 40 lat pracy w tym kraju przy otrzymywaniu średniej pensji. Na polskie warunki nie jest już to tak dużo, ale wciąż nikt z nas by nie pogardził takim zastrzykiem gotówki. Dla Pana Dziatko była ona wielkim szokiem. W Polsce natomiast kontrowersje wzbudziłby fakt, że część pieniędzy oddał kościołowi, który i tak jest utrzymywany z podatków.

Białoruskie SuperLotto istnieje już prawie 10 lat. Często wygranymi były nagrody rzeczowe, a nie pieniądze. Były to np. samochody, mieszkania, sztaby złota.

Źródło: finanse.wp.pl

Na co gracze wydają pieniądze z wygranej na loterii?

Zwycięzcy lotto często trafiają na pierwsze strony gazet dzięki podarowaniu swoich pieniędzy na cele charytatywne. Ale co z ludźmi, którzy wygrali mniejsze sumy pieniędzy? Jak radzą sobie z nowo znalezionym bogactwem?

Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z finansową wygraną i ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma jednego właściwego sposobu. Podejście, które zastosujesz, zależy od Twojej sytuacji, osobowości i celów. Ważne jest również, aby pamiętać, że podczas gdy Ty możesz chcieć rozdać swoje pieniądze lub zainwestować je w określony sposób, inni ludzie mogą nie zgadzać się z tymi decyzjami - i to jest w porządku!

Na przykład, jeden zwycięzca rozdał połowę swoich zarobków członkom rodziny i przyjaciołom. Inny zwycięzca zainwestował wszystkie swoje wygrane w duże akcje. Trzeci zwycięzca zdecydował się nie oddawać w ogóle pieniędzy, zamiast tego kupił sobie dom, a resztę wygranej przeznaczył na spłatę długów.

Najważniejsze nie jest to, ile masz pieniędzy - ważne jest to, jak się z nimi obchodzisz, gdy już wygrasz!

Częśc pieniędzy idzie na podatek

10% wygranej trzeba oddać fiskusowi, ale to na pewno nie jest radosny element. Na szczęście tylko gdy wygra się kwotę powyżej 2 280 zł. W niektórych krajach jak Polska jest ona odliczana automatycznie, w innych (zazwyczaj gry liczbowe z USA) przy rozliczeniu rocznym.

Niektórzy żartują, że rozdadzą wygraną w internecie

Kilka lat temu głośna była sprawa, gdy nowy Lotto milioner wpisał się na pewnym portalu internetowym i ogłosił, że odda część wygranej każdej osobie, która się podpisze pod postem, ponieważ nie potrzebuje pieniędzy. oczywiście wywołało to lawinę podpisów ludzi, którzy chcieli dostać część tortu. Jak można się domyśleć popularność była tak duża, że ostatecznie każdy dostałby niezbyt pokaźną sumę pieniędzy. Ale i tak prawdopodobnie był to żart, bo po autorze ślad zaginął.

Częśc wygranej można oddać na cele charytatywne

I prawdopodobnie doszliśmy do najciekawszego i szczodrego sposobu - pomóc naprawdę potrzebującym, a nie tym co maja wszystko. Na szczęście dużo graczy decyduje się na taki ruch i my to pochwalamy! Gratulacje dla tych, którym widmo pieniądza nie zasłoniło świata.

Przykładowo Jane z Wielkiej Brytanii powiedziała, że rozdanie 500 000 funtów (około 650 000 dolarów) jest czymś, co chciała zrobić od dawna - wcześniej myślała o przekazaniu pieniędzy, gdyby kiedykolwiek wygrała tak dużą sumę. Dodała, że ma nadzieję, że każdy, kto wygra dużą sumę, może być tak hojny ze swoimi wygranymi, jak ona!


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka7810.08.2023 15:15:26

Na początku tego roku była śmieszna afera z banerem Lotto w kościele xD. Baner reklamowy Lotto stanął w kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej. Proboszczowi się coś pomyliło i baner stał podczas mszy, a jego oryginalnym przeznaczeniem był koncert muzyki dawnej, objęty podobno patronatem Lotto.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj