Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Białorusin podarował wygraną z SuperLotto na kościół, a jak robią inni gracze?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015, , Udostępnij:

Białoruski gracz przekazał na cele kościelne 10 milionów rubli. Dzięki grze w Superlotto wygrał na 3 miliardy rubli. Była to równowartość 700 000 złotych.

Hienadź Dziatko jest brygadzistą w zakładach agregatów traktorowych, umieszczonych w mieście Borysów. Kwota wygranej stanowi 40 lat pracy w tym kraju przy otrzymywaniu średniej pensji. Na polskie warunki nie jest już to tak dużo. Dla pana Dziatko wygrana była wielkim szokiem. W Polsce natomiast kontrowersje wzbudziłby fakt, że część pieniędzy oddał kościołowi, który i tak jest utrzymywany z podatków.

Białoruskie SuperLotto istnieje już prawie 10 lat. Często wygranymi były nagrody rzeczowe, a nie pieniądze. Były to np. samochody, mieszkania, sztabki złota.

Źródło: finanse.wp.pl - Rekordowa wygrana w Superlotto: Białorusin wygrał trzy miliardy rubli

Na jakie cele gracze wydają pieniądze z wygranej na loterii?

Zwycięzcy Lotto często trafiają na pierwsze strony gazet z okazji przekazania swoich pieniędzy na cele charytatywne. Ale co z ludźmi, którzy wygrali mniejsze sumy pieniędzy? Jak radzą sobie z nieoczekiwanym bogactwem?

Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z finansową wygraną i ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma jednego właściwego sposobu. Podejście, które zastosujesz, zależy od twojej sytuacji, osobowości i celów. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy ty możesz chcieć rozdać swoje pieniądze lub zainwestować je w określony sposób, inni ludzie mogą nie zgadzać się z tymi decyzjami.!

Na przykład, jeden ze zwycięzców rozdał połowę swoich zarobków członkom rodziny i przyjaciołom. Inny zwycięzca zainwestował wszystkie swoje wygrane w akcje dużych firm. Trzeci zwycięzca zdecydował się nie oddawać w ogóle pieniędzy, a zamiast tego kupił sobie dom, a resztę wygranej przeznaczył na spłatę długów.

Część pieniędzy idzie na podatek

10% wygranej z Lotto to podatek, który trzeba oddać urzędowi skarbowemu, ale to na pewno nie jest radosny element. Na szczęście, tylko gdy wygra się kwotę powyżej 2 280 zł. W niektórych krajach jak Polska jest ona odliczana automatycznie, w innych (zazwyczaj gry liczbowe z USA) przy rozliczeniu rocznym.

Niektórzy żartują, że rozdadzą wygraną w internecie

Kilka lat temu głośna była sprawa, gdy nowy lotto milioner wpisał się na pewnym portalu internetowym i ogłosił, że odda część wygranej każdej osobie, która się podpisze pod postem, ponieważ nie potrzebuje pieniędzy. Oczywiście wywołało to lawinę podpisów ludzi, którzy chcieli dostać część tego "tortu". Jak można się domyśleć, popularność była tak duża, że ostatecznie każdy dostałby niezbyt pokaźną sumę pieniędzy. Ale i tak prawdopodobnie był to żart, bo po autorze ślad zaginął.

Część wygranej można oddać na cele charytatywne

I prawdopodobnie doszliśmy do najciekawszego i szczodrego sposobu, czyli pomoc naprawdę potrzebującym. Na szczęście dużo graczy decyduje się na taki ruch i my to pochwalamy! Gratulacje dla tych, którym widmo pieniądza nie zasłoniło świata.

Przykładowo Jane z Wielkiej Brytanii powiedziała, że rozdanie 500 000 funtów (około 650 000 dolarów) jest czymś, co chciała zrobić od dawna. Wcześniej myślała o przekazaniu pieniędzy, gdyby kiedykolwiek wygrała tak dużą sumę.


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka7810.08.2023 15:15:26

Na początku tego roku była śmieszna afera z banerem Lotto w kościele xD. Baner reklamowy Lotto stanął w kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej. Proboszczowi się coś pomyliło i baner stał podczas mszy, a jego oryginalnym przeznaczeniem był koncert muzyki dawnej, objęty podobno patronatem Lotto.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj