Eurojackpot: 250 000 000 zł
Lotto: 10 000 000 zł

Siedem argumentów przychylnych loteriom


Opublikowano: 11.10.2017,

Żeby nie było tak słodko i pozytywnie zobacz także nasze argumenty przeciw loteriom. Jakie jednak są pozytywne aspekty?

1. Szansa na wygraną

Większość społeczeństwa, nie grając nigdy nie zdobędzie takich dużych pieniędzy. Grając prawdopodobnie też nie. Ale grając mają cień szansy. Teoretycznie dla tych co wygrali, był to najszybszy sposób wzbogacenia, nie robiąc nic.

2. Wspomaganie celów dobroczynnych

Na całym świecie granie w Lotto łączy się ze wspomaganiem ważnych państwowych instytucji jak np. szpitale. Jeśli nie wygrasz nic możesz mieć wynagradzające poczucie, że wsparłeś jakiś dobry cel.

3. Lotto jest demokratyczne

Loterie, jeśli oczywiście nie oszukane, mają szerszy dostęp niż np. giełdy dla inwestorów. W Lotto też, czy grający jest bogaty czy biedny ma takie same szanse. Każda kombinacja może zostać wylosowana z równym prawdopodobieństwem.

4. Loterie są uczciwe

Większość najpopularniejszych loterii jest ściśle nadzorowana, nie tylko przez organy wewnętrzne ale i zewnętrzne. Obecne systemy informatyczne są trudne do złamania w celu oszustwa.

5. Zmniejsza podatki

W USA, gdzie dopłaty do kuponów idą na edukację, zdrowie, opiekę nad starszymi, uważa się że loterie zmniejszają możliwość podwyższenia podatków na te cele Jako gracz wspierasz te cele dobrowolnie grając na loterii.

6. Pozwala mieć marzenia

Człowiek by żyć, musi marzyć. Co byś zrobił gdybyś rozbił jutro kumulację Lotto? Okazuje się, że nawet 50% grających po zakupie kuponu wierzy w swoją wygraną. Niektórym marzenie się rzeczywiście spełnia.

7. Dodatkowe miejsca pracy

Branża hazardowa tworzy bardzo dużo miejsc pracy. Ekipy sklepów, drukarze kuponów, agencje sprzedające kupony w internecie, dostawcy, maszyny losujące, terminale i tak dalej.. Prawdopodobnie kasyna są najciężej i najdłużej pracującymi miejscami na świecie.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj