Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Mało brakowało, by 4 osoby zgarnęły Ekstra Pensję!


Opublikowano: 06.11.2014,

Mało brakowało, by 4 osoby zgarnęły Ekstra Pensję!

Tak mało brakowało, a aż cztery osoby mogłyby cieszyć się z super pensji przez 20 lat! 5 Listopada 2014 roku w losowaniu Ekstra Pensji zanotowano 4 wygrane drugiego stopnia. Jak niewiele zabrakło do szczęścia? Ile głównych wygranych może paść w jednym losowaniu, aby wszystkie były wypłacone?

Jak możesz zobaczyć na naszej stronie, czterem osobom udało się poprawnie wytypować 5 z 5 losowanych liczb. Jednak do pełni szczęścia zabrakło liczby 4 losowanej oddzielnie z 4 kul w drugim bębnie maszyny losującej. Gracze ci będą musieli zadowolić się jednorazową wypłatą 25 000 złotych. Do wygrania pensji zabrakło niewiele, wystarczyłoby, aby obstawić te kupony razy cztery, z każdą możliwą liczbą z drugiego losowania. Koszt takiej kombinacji wyniósłby jednak aż 20 złotych, i nie jesteśmy przekonani czy warto tak grać. Mimo wszystko widać że dysponując takimi funduszami można sobie ułatwić sprawę, zakreślając każdą możliwą liczbę losowaną jako ostatnią zamiast typować. We wczorajszym losowaniu 4 osobom przyniosłoby to zamierzony efekt.

Ile Ekstra Pensji może paść w jednym losowaniu?

Znane są przypadki, gdy w lotku padało po kilkanaście szóstek, wtedy następował podział wygranej. Studiując regulamin Ekstra Pensji można wywnioskować, że teoretycznie w jednym losowaniu 20 osób może dostać Ekstra Pensję bez podziału! W przypadku większej ilości wygranych następuje podział kwoty wypłacanej co miesiąc.

Ale czy warto grać?

Na to pytanie można odpowiedzieć obliczając ile mamy korzyści z wygranej. W przypadku tej "super pensji", kwota 1 200 000 złotych jest podzielona i wypłacana co miesiąc w transzach zamiast jednorazowo. Nie jest to imponująca kwota patrząc w ten sposób. Co więcej na naszą niekorzyść działa inflacja w ciągu najbliższych 20 lat. Moc nabywcza pieniądza z tej pensji będzie spadać w czasie. Istotną kwestią jest też to, że jednorazową wypłatę moglibyśmy wpłacić na konto i czerpać z odsetek 2000 zł miesięcznie (2% rachunek, odjąć podatek 10% i od odsetek). Pensja taka byłaby niższa, ale zawsze zostaje ponad milion na koncie nietknięte..


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj