Eurojackpot: 180 000 000 zł
Lotto: 5 000 000 zł

1 października rusza loteria paragonowa


Opublikowano: 28.09.2015,


1 października rusza loteria paragonowa

Od przyszłego miesiąca każdy konsument będzie miał prawo wziąć udział w specjalnej loterii zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów. Będzie trzeba spełnić jeden prosty warunek - posiadać paragon z transakcji na minimum 10 zł.

Loteria ruszy 1 października pod nazwą Narodowa Loteria Paragonowa. Każdy kto będzie posiadał paragon na odpowiednią kwotę będzie mógł wziąć w niej udział, a do wygrania będą przykładowo samochody, laptopy czy tablety. Loteria ta nie jest pomysłem nowym i jest kalką z wdrożeń dokonanych np. w Portugalii, które spowodowały znaczny wzrost świadomości konsumentów co do swojej roli w funkcjonowaniu finansowym państwa. Loteria ma zachęcać do wymuszanie na sprzedawcach wydania paragonu, który jest dowodem sprzedaży i dzięki temu odpowiedni podatek przez przedsiębiorcę zostanie zapłacony. Mimo, że kasy fiskalne wydają się w naszym kraju powszechne w porównaniu z tym co było jeszcze 10 lat temu to nadal szacowania co do oszustw na tym polu są wysokie. Zachowanie konsumenta spowoduje obopólne korzyści, zarówno dla niego w formie atrakcyjnej loterii, i państwa które zarobi na należycie odprowadzonym podatku VAT.

Teoretycznie wszyscy korzystamy na tym, że nie unikamy płacenia podatków. Są one lwią częścią budżetu państwa, chociaż wielu uważa, że ich zmniejszenie spowodowałoby jeszcze większe wpływy. Odpowiednio zbilansowany budżet przekłada się na funkcjonowanie kraju w tym jego służby zdrowia czy sportu i kultury (które nomen omen są wspierane za pomocą kupna każdego kuponu gier liczbowych Totalizatora Sportowego). Inną sprawą jest uczciwa konkurencja między firmami. Uczciwi sprzedawcy mają o wiele trudniej ze względu na obciążenia. Ci mniej uczciwi mogą sprzedawać produkty po niższych cenach co powoduje wypieranie z rynku tych co nie mają sobie nic do zarzucenia. Pamiętając o paragonie wspieramy polski biznes. Według portalu biztok.pl na dzień dzisiejszy tylko kilka procent Polaków upomina się o rachunek w przypadku gdy go nie dostanie od razu. A przecież jest on podstawą reklamacji.

Aby wziąć udział w narodowej loterii trzeba mieć minimum 18 lat i nie trzeba kupować losów. Losem jest paragon fiskalny opiewający na co najmniej 10 zł. Kupon powinien być zarejestrowany na specjalnej stronie loterii, której adresu póki co nie znamy. Do wylosowania będą tablety i laptopy, a raz w miesiącu samochód Opel Astra. Dodatkowo co kwartał w puli nagród będzie Opel Insygnia. Jesteśmy ciekawi czy ta nietypowa loteria zyska przychylność Polaków i osiągnie taki sukces jak na Słowacji czy w Portugalii.

Źródło: loteria paragonowa


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj