Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

1 października rusza loteria paragonowa


28.09.2015,


1 października rusza loteria paragonowa

Od przyszłego miesiąca każdy konsument będzie miał prawo wziąć udział w specjalnej loterii zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów. Będzie trzeba spełnić jeden prosty warunek - posiadać paragon z transakcji na minimum 10 zł.

Loteria ruszy 1 października pod nazwą Narodowa Loteria Paragonowa. Każdy kto będzie posiadał paragon na odpowiednią kwotę będzie mógł wziąć w niej udział, a do wygrania będą przykładowo samochody, laptopy czy tablety. Loteria ta nie jest pomysłem nowym i jest kalką z wdrożeń dokonanych np. w Portugalii, które spowodowały znaczny wzrost świadomości konsumentów co do swojej roli w funkcjonowaniu finansowym państwa. Loteria ma zachęcać do wymuszanie na sprzedawcach wydania paragonu, który jest dowodem sprzedaży i dzięki temu odpowiedni podatek przez przedsiębiorcę zostanie zapłacony. Mimo, że kasy fiskalne wydają się w naszym kraju powszechne w porównaniu z tym co było jeszcze 10 lat temu to nadal szacowania co do oszustw na tym polu są wysokie. Zachowanie konsumenta spowoduje obopólne korzyści, zarówno dla niego w formie atrakcyjnej loterii, i państwa które zarobi na należycie odprowadzonym podatku VAT.

Teoretycznie wszyscy korzystamy na tym, że nie unikamy płacenia podatków. Są one lwią częścią budżetu państwa, chociaż wielu uważa, że ich zmniejszenie spowodowałoby jeszcze większe wpływy. Odpowiednio zbilansowany budżet przekłada się na funkcjonowanie kraju w tym jego służby zdrowia czy sportu i kultury (które nomen omen są wspierane za pomocą kupna każdego kuponu gier liczbowych Totalizatora Sportowego). Inną sprawą jest uczciwa konkurencja między firmami. Uczciwi sprzedawcy mają o wiele trudniej ze względu na obciążenia. Ci mniej uczciwi mogą sprzedawać produkty po niższych cenach co powoduje wypieranie z rynku tych co nie mają sobie nic do zarzucenia. Pamiętając o paragonie wspieramy polski biznes. Według portalu biztok.pl na dzień dzisiejszy tylko kilka procent Polaków upomina się o rachunek w przypadku gdy go nie dostanie od razu. A przecież jest on podstawą reklamacji.

Aby wziąć udział w narodowej loterii trzeba mieć minimum 18 lat i nie trzeba kupować losów. Losem jest paragon fiskalny opiewający na co najmniej 10 zł. Kupon powinien być zarejestrowany na specjalnej stronie loterii, której adresu póki co nie znamy. Do wylosowania będą tablety i laptopy, a raz w miesiącu samochód Opel Astra. Dodatkowo co kwartał w puli nagród będzie Opel Insygnia. Jesteśmy ciekawi czy ta nietypowa loteria zyska przychylność Polaków i osiągnie taki sukces jak na Słowacji czy w Portugalii.

Źródło: loteria paragonowa


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Czy warto grać w terminalach samoosługowych
Nowszy artykuł: Wygraj 5 000 0000 w kumulacji Lotto!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyEkstra Premia - nowa gra za dopłatą 1 zł do Ekstra Pensji!

Ekstra Premia to gra, w którą można zagrać tylko g.. | 14.06.2019


Które zdrapki lotto warto zakupić w czerwcu 2019 roku?

Jeśli jesteś fanem zdrapek lotto powinieneś wiedzieć jakie zdrapki w jakim sto.. | 04.06.2019


Złota loteria Eurojackpot od 10 maja do 7 czerwca 2019

Trwa loteria promocyjna dla każdego kto kupuje zakłady popularnej europejskiej g.. | 27.05.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl